HAZIRLIK MAÇLARI

5 Aralık 2017 Salı

Masa Tenisinde Lİg Maçları Ertelenebilir.

Masa Tenisinde Lİg Maçları Ertelenebilir.
Masa Tenisi'nde devam etmekte olan ekonomik kriz, başta lig etapları olmak üzere, bir çok organizasyonun iptaline yada ertelenmesine sebep olabilir.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'nun Spor Genel Müdürlüğünden ve Spor Toto'dan ödenek alamaması sebebiyle 2017-2018 sezonu Türkiye Liglerinde takımlara ödenecek olan harcırahları iki etap geçmesine rağmen ödeyememiş olması, Masa Tenisi takımlarını zor durumda bıraktı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan maçlara katılan takımlar, müsabakalara çıkamayacak duruma geldiklerini belirterek Federasyondan maçların ertelenmesi talebinde bulundu.

TMTF'yi fax yağmuruna tutan Takımlar, 
Adana Sezon Açılış Etabı ve ikinci etaplardan biriken harcırahların kulüplere ödenmesinden sonra Lig maçlarına devam edilmesini istiyor.
Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle Merkezi ödeme sistemine dönülmüş, liglerin ilk etabıyla birlikte ikinci etaplarından da takımlara ödeme yapılamamıştı.
Aralık ayında yapılacak 3.etap maçlarında da harcırah ödemelerinin merkezi sistemle sonradan ödenmesine devam edilecek olması bazı kulüpleri isyan noktasına getirdi. 
Federasyona yakın kaynaklar, 2018'deki bazı organizasyonların sayısının azaltılabileceğini, bazılarının iptal edilebileceğini, hatta lig etapların da ertelenebileceği görüşünde.
Konuyla ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz TMTF As Başkanı ve Organizasyon Kurulu sorumlusu Savaş Ertufan ise etap tarihlerinde hiç bir şekilde değişiklik yapmak istemediklerini ancak maddi durumu kötü olan takımları da mağdur etmek istemediklerini belirtti.
İzmir'deki Süper Lig ve 3.Lig 3.etaplarında konunun Yönetim Kurulunca görüşülüp karara bağlanacağını belirten Ertufan, erteleme ile ilgili kulüplerin de görüşlerinin alınacağını belirtti.
Kulüplerin erteleme talebi üzerine 2018'de 2.devre maçlarının ertelenip, ertelenmeyeceğine TMTF Yönetim Kurulu İzmir etabında antrenör ve kulüp idarecileriyle yapacağı istişare toplantısından sonra karar verecek.
Hatırlanacağı gibi kısa bir süre önce yapılan açıklama ile, faaliyet programında yer alan ve Aralık ayında yapılması gereken minikler/küçükler ve yıldızlar/gençler En İyi 16'lar müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmişti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.