HAZIRLIK MAÇLARI

16 Kasım 2017 Perşembe

Yahya Kemal Spor'a Saha Kapatma Cezası Geldi.

Yahya Kemal Spor'a Saha Kapatma Cezası Geldi.
İstanbul Süper Amatör Lig'in 10. haftasında Gazi Mahallesi Spor'u evinde ağırlayan Yahya Kemal Spor, maç sonunda çıkan olaylar neticesinde hakem raporu doğrultusunda İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Bu dosya için İl Disiplin Kurulu'nun aldığı tedbirli kararı sonrasında Yahya Kemal Spor'a saha kapatma cezası geldi. 

İstanbul Süper Amatör Ligi 2. devresi bu hafta sonu oynanacak maçlar ile başlıyor. Sezonun ilk karşılaşmasında deplasmanda Kaynarca karşısında sahadan 2-0 mağlubiyetle ayrılan Yahya Kemal, rövanşta kendi sahasında mutlak 3 puan hesabı yaparken, bu maçı saha kapatma cezası sebebi ile Kavacık Stadı'nda oynayacak. 
Takımın Genel Kaptanı Alparslan Ermiş "İl Hakem Kurulu'nun gerek hakemleri yetiştirme  gerekse hakem atamalarında çok dikkatli davranması gerekiyor. Gazi Mahallesi Spor ile oynadığımız karşılaşmaya atanan hakem  müsabaka boyunca bizi katletmekle kalmadı bir de verdiği 7 dakika uzatmanın da uzatmasını oynatarak sahadan 1 puanla ayrılmamıza sebep oldu. Müsabakayı 8 kişi ile tamamladık. Gösterdiği kartlara rakip takımımızın yöneticileri ve teknik adamları bile şaşkınlıkla karşıladı. Bazı hakemler sahada egolarını tatmin ediyorlar. Kulüpler burada para harcıyorlar, zamanlarını harcıyorlar, çocuklarından çaldıkları vakitleri Türk gençliğinin hizmetinde harcıyorlar. Hakemlerin görevi maçı kurallarına göre yönetmektir. Bizim istediğimiz sadece adil yönetim, verilen haksız kararlara tepkiler tabii ki olacaktır. Aynı maçta iki sporcumuz birer maç bir sporcumuz iki maç ceza aldı. Ben yönetici olarak 30 gün hak mahrumiyeti ile cezalandırıldım. Hakeme hocam bu nasıl karar diyorsunuz, size hakaret ediyor, nasıl böyle konuşursunuz diyorsunuz, sizi hakaret suçlaması ile disiplin kuruluna sevk ediyor. Ceza alıp dönüyorsunuz. Bu hakeme şimdiden sonra ceza verseler ne olacak, bizim mağduriyetimiz geri iade edilecek mi?" dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.