HAZIRLIK MAÇLARI

1 Kasım 2017 Çarşamba

Turkish Airlines Open 2017'nin Basın Toplantısı Yapıldı

Turkish Airlines Open 2017'nin Basın Toplantısı Yapıldı
Dünya’nın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek “Turkish Airlines Open 2017” 2 Kasım’da Antalya’da başlıyor.
1 Kasım’da, turnuvanın oynanacağı Regnum Carya Golf &Spa Resort’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Yapılan basın toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, Regnum Carya Golf&Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve turnuvada mücadele edecek Justin Rose ile Henrik Stenson’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Turkish Airlines Open’ın basın toplantısına yerli ve yabancı 100’e yakın basın mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu yıl da turnuvada en iyi organizasyonu yapmaya kararlı olduklarını söyledi. Ağaoğlu, golf de en iyi yeteneklerin bazılarını Antalya'da izleme fırsatı bulacaklarını da sözlerine ekledi.
Organizasyona sponsorluk desteği veren Regnum Carya Golf&Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ise, Antalya'nın dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade etti.


Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, “Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu olarak TA Open sponsorluğumuz bizim için çok önemli. Tüm dünyadan golf severleri buluşturuyoruz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bu turnuva sayesinde golf sporunun Türkiye'de popüler hale geldiğine vurgu yaparak, "Hükümetimiz ve TC Devleti, bu organizasyona başından beri destek veriyor. Golf sporunu desteklemeye de devam edeceğiz. Ancak bu türlü organizasyonlara sadece hükümetin veya devletin destek vermesi yeterli değil. Sponsorların da bunda büyük önemi var. Kendileri de teşekkür ediyorum" dedi.
2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan Justin Rose de, Antalya'da olmanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, "Antalya'da iyi deneyimlerim oldu. Çok prestijli bir turnuvadayız. Race To Dubai turnuvasından önce çok önemli bir organizasyon. Ödül çok büyük ve bu da herkesi buraya çekiyor" dedi.
Geçen hafta Çin'de yapılan turnuvada çok iyi performans sergilediğini de sözlerine ekleyen Justin Rose, "Son 3 turnuvada iyi bir performans göstermek gerekiyordu. Önce Çin, şimdi Türkiye ve bir hafta aradan sonra Dubai'ye gitmem gerekiyor. Birincisini kazandım. Bir fark yaratmamam için de şimdi önümdeki iki turnuvaya bakmam gerekiyor. Turnuva oynadığınız zaman birinci ve ikinci arasında ödül açısından fark vardır. Ancak duygu farkı da var. Ödül tek motivasyon değildir. Son 4-5 yıldır klasmanda iyi bir noktada olduğumu düşünüyorum. 15'in altına düşledim. Dünya 3'üncüsü olmam en iyi derecemdi. İlerlemek istiyorum. Bu noktadan yukarıya çıkmak istiyorum. Bunun için de daha çok turnuva kazanmam lazım."

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.