HAZIRLIK MAÇLARI

27 Kasım 2017 Pazartesi

Türk Telekom’un 11 maçtır bileği bükülmüyor

Türk Telekom’un 11 maçtır bileği bükülmüyor
Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, evinde Akhisar Belediye’yi 75-64 yenerek 11. maçından da galip ayrıldı ve TBL’deki liderliğini namağlup sürdürdü.

Yenilenen yönetimi ve güçlü takım kadrosuyla sezona iddialı başlayan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü, sezonun 11. haftasında TOBB ETÜ Spor Salonu’nda Akhisar Belediye’yi ağırladı. Mavi Kaplanlar maça, Ender Aslan, TJ Campbell, Serhat Çetin, Monroe ve Orbay Kaya beşlisiyle başladı. Çekişmeli geçen ilk çeyrekte iki takım da üstünlük kurmakta zorlandı. Akhisar Belediye, Holmes’in üçlükleriyle öne geçerken, Türk Telekom Monroe’nun pota altından bulduğu sayılarla konuk ekibe karşılık verdi. İlk çeyrek 20-20 eşitlikle noktalandı.

2. çeyreğe etkili başlayan Türk Telekom, 3 dakikada 5-0’lık bir seri yakaladı ve rakibine mola aldırdı. Bu süre sonunda etkinliğini artıran konuk ekip farkı kapattı. Monroe ve Campbell’in sayılarıyla yeniden öne geçen Türk Telekom devreyi 36-34 önde kapattı.

Galibiyet serisi 11 maça çıktı
3. çeyrekte, rakibi üzerinde baskıyı artıran Mavi Kaplanlar çizgi dışından bulduğu sayılarla farkı 6 sayıya kadar çıkardı. 3. Periyot 56-50 ev sahibi takım üstünlüğüyle tamamlandı. Final periyotunda, Nusret Yıldırım’ın etkili oyunuyla farkı açan Mavi Kaplanlar, rakibin skoru azaltma çabalarına geçit vermedi ve maçı ev sahibi ekip 75-64 kazandı.
Maçın Türk Telekom tarafında en skorer isimleri 19’ar sayıyla Darrly Monroe ve Nusret Yıldırım oldu. Mavi Kaplanlar, galibiyet serisini 11 maça çıkararak, TBL’deki liderliğini namağlup olarak sürdürdü ve şampiyonluk yolunda önemli bir maçı daha kazandı.

Maç öncesi renkli görüntüler yaşandı
Maç öncesi taraftarlar TOBB ETÜ Spor Salonu’ndaki yerlerini alırken, gerçekleştirilen bayrak şovla tribünlerin coşkusu arttı. Düzenlenen etkinliklerle, T-Gun’la ve mobil pota oyunuyla genç taraftarlara tişört hediyesi dağıtıldı. Mavi Kaplan maskotuyla tribünler keyifli anlar yaşadı.

Türk Telekom kadrosu: Orkun Kemal Ertaş, Emre Uğurtürk, Ulaş Peker, Polat Kaya, Fikret Can Akın, Ender Aslan, Kaya Peker, Serhat Çetin, Darryl Monroe, Orbay Kaya, Nusret Yıldırım, Recep Doğrusöz, Sercan Ergin, Tj Terrance Campbell,

Akhisar Belediye kadrosu: Berkay Kansu, Serhat Uğur, Çağdaş Erdoğan, Emre Özpulat, Barbaros Bozkurt, Cenk Şekeroğlu, Mert Eken, İlhan Bizer, Reginald Tavon Holmes, Sercan Topcu, Yavuz Koça, Kenan Bajramovic

1.Periyot : 20-20
2.Periyot (ilk yarı sonucu) : 36-34
3.Periyot : 56-50
4.Periyot (maç sonucu) : 75-64

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.