HAZIRLIK MAÇLARI

11 Kasım 2017 Cumartesi

Bocce'de tarihi başarı

Bocce'de tarihi başarı.
Çin'in Kaihua şehrinde yapılan Dünya Kadınlar Bocce (Petank) Şampiyonasında Hilal Çaputlu bronz madalya kazandı.
Çin'in Kaihua şehrinde yapılan Dünya Kadınlar Bocce (Petank) Şampiyonasında Hilal Çaputlu bronz madalya kazandı. 9 Kasım'da yapılan elemelerde, Altın Nokta disiplininde ülkemizi temsil eden Çaputlu, ilk turda 30 sayı elde ederek 43 rakibi arasında 10. sıraya yerleşti ve röpesaj oynamaya hak kazandı. Röpesaj turunda da başarılı bir performans üreten sporcumuz 34 sayı elde ederek 7. sıraya yükseldi ve çeyrek finale kaldı. 10 Kasım'da yapılan ve eleme şeklinde oynanan final grubunda çeyrek finalde Cezayirli rakibi ile eşleşen sporcumuz karşılaşmayı 33-26 kazanarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde Taylandlı rakibine yenilen sporcumuz, ilk kez büyükler kategorisinde ülkemize dünya şampiyonasında madalya kazandıran sporcu olarak ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.  

Altın Nokta nasıl oynanır?
Petank'ın Altın Nokta disiplini 6, 7, 8 ve 9 metre uzaklıktan 5 farklı zor hedefe toplam 20 atış yapmak ve atışlardan puan toplamak suretiyle oynanır. Yüksek seviyede odaklanma becerisinin yanı sıra teknik mükemmellik gerektiren bu disiplinin 2024 Olimpiyat Oyunlarında yer alması ihtimali de bulunmaktadır. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.