HAZIRLIK MAÇLARI

14 Ekim 2017 Cumartesi

Yahya Kemal Spor, Erdinç Ertürk'e Emanet

Yahya Kemal Spor, Erdinç Ertürk'e Emanet
Yahya Kemal Spor'da Metin Boğa'dan boşalan Teknik Direktörlük görevine genç antrenör Erdinç Ertürk getirildi.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Bağlarbaşı müsabakasından sonra 2.5 yıldır takımın Teknik Direktörlük görevini yürüten Metin Boğa ile kulüp yönetimi karşılıklı olarak konuşarak yolları ayırmıştı. Hafta içi çalışmaları kaleci antrenörü Eyüp Akın nezaretinde gerçekleştiren Yahya Kemal Spor Kulübü'nde teknik direktörlük için  bir çok tecrübeli hocanın adı geçerken takımın başına Erdinç Ertürk getirildi.

Yahya Kemal Spor Kulübü Genel Kaptanı Alpaslan Ermiş, karar verirken çok ince eleyip sık dokuduklarını bir çok önemli isimi değerlendirdiklerini söyledi.
Ermiş "Bu sezon sert ama dengeli bir grupta yer alıyoruz. Tüm takımlar birbirlerini yenecek güçteler. Sezon öncesi hem kamp çalışmalarımızda hem de kadroyu oluştururken bunun öngörüsünü yaparak ve bulunduğumuz ligin değerini hesaplayarak bu ligin üzerinde bir takım oluşturduk. Yol kazalarımız oldu. Ama daha ligin başındayız. 2,5 yıldır birlikte çalıştığımız Metin Boğa ile bir takım idari sebepler nedeni ile karşılıklı olarak konuşarak yolları ayırdık. Hocamız sevdiğimiz bir arkadaşımız ama bu sezon başından bu yana bir takım aksaklıklar yaşandı. İleride de doğabilecek anlaşmazlıkları düşünerek erkenden yolları ayırma bir kan değişimi kararını aldık. Gelinen nokta da birçok teknik adamın adı geçmesine rağmen içimizden genç bir hocaya görev verme kararını aldık. Erdinç hoca zaten 2 senedir takımla birlikte, hem oyuncuları tanıyor, hem de takımın durumunu çok iyi biliyor. Genç hocalarımızın yolunu açmak lazım. Kendisine güveniyoruz." dedi.


Erdinç Ertürk "Çok çalıştım kendimi geliştirdim. Kendimi sürekli yeniledim, yenilendim. A takımlarda çok tecrübeli hocalarla çalıştım. Suat Ak, Recep Aykutalp, Murat Kaya gibi çok kaliteli hocaların yardımcılığını yaptım ve onlardan çok şey öğrendim. Onlara bugünü görmemde çok şey borçluyum. 30 yaşında A takım hocası olmak olmak çok gurur verici ve onur verici bir olay benim için. Demek ki bir şeyleri başarmışız ve insanlara bunu göstermişiz ki şu an burdayız. Beni bu göreve layık gören değerli Başkanımız SayınŞefik Kadıoğlu’na, Genel Kaptanım Sayın Alpaslan Ermiş abime, Yönetim Kurulu üyem Sayın Hüseyin Calay’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bna güvenip takımın başına getirmelerinin karşılığını onlara başarılı olarak geri vereceğim.” dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.