HAZIRLIK MAÇLARI

20 Ekim 2017 Cuma

TFF İstanbul İl Temsilciliği'nden Skandal Maç Ataması

TFF İstanbul İl Temsilciliği'nden Skandal Maç Ataması

TFF İstanbul İl Temsilciliği geçtiğimiz hafta sonu pazar günü oynanacak olan maç atamalarında öyle bir işe imza attı ki hem veliler hem de kulüpler isyan etti. Geçtiğimiz hafta sonu U14 liginde (14 yaşından küçük futbolcuların oynadığı lig, bir başka deyişle bu ligde oynayan futbolcuların en büyüğü 13 yaşında olmak zorunda) Beşiktaş temsilcisi Yıldız ile Kağıthane temsilcisi Çatalzeytin Zümrüt spor kulüpleri arasında oynanacak olan müsabakayı akşam Saat:20.00 olarak atadı.
Bu maçtan önce oynanacak olan A takım maçlarını düşünürseniz, bu maçın başlama saatinin en az bir saat sarkacağını amatör ligleri takip eden en cahil insan bile tahmin eder. Elbette tam öngörüldüğü gibi oldu ve Yıldızspor - Çatalzeytin Zümrütspor arasında 20.00 başlaması gereken U14 karşılaşması Saat: 20.58'de başladı. Bu lig Otuzbeşer dakikadan iki devre halinde oynanır ve karşılaşmalarda 10 dakika dinlenme arası verilir. Toplamda bu maçın başlama ve bitiş düdüğü arası en az 80 dakika sürer (hakemin devre sonlarına eklediği süre hariç), tabii durum böyle olunca karşılaşma gece yarısı 22.22'de sona erdi.  Maç sonunda soyunma odalarına giden sporcuların aileleri de çocuklarını yarı uykulu halde beklerken bu uygulamadan şikayetlerini de sürekli dile getirdiler. Futbolcuların soyunma odalarından çıkmaları 23.00'ı buldu. Yıldızspor'lu bir çok futbolcunun ailesi çocuğunu staddan almaya gelmişti.  Birde bunun deplasman takımı olan Çatalzeytin Zümrüt Spor tarafı var. Bu çocukların kulüplerine varış saati en iyi ihtimalle 23.30,  bu sporcular ne zaman evlerine gidecek, duşlarını alacak, yemeklerini yiyecek ve uyuyacaklar. Birde bu sporcuların  tamamı yaşları itibarı ile sabah Saat:08.00'de okullarında ders başı yapacaklar. Şimdi ortaya çıkan durumla ilgili olarak normal bir zamanda oynandığında çocukların belirli bir düzen içinde spor yapmasını sağlamak olan etkinlik,  güvenlik, sağlık ve eğitim zaafiyetleri içinde son buldu. Gece yarısı 13 yaşında çocukların sokaklarda olmasını sağlayan bu anlayışın bu duruma nasıl bir açıklama getireceğini merakla bekliyorum. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.