HAZIRLIK MAÇLARI

10 Ekim 2017 Salı

Metin Boğa "Hesaplar yarına kalır ama yanına kalmaz"

Metin Boğa "Hesaplar yarına kalır ama yanına kalmaz"
2,5 yıldır Teknik Direktörlük görevini yürüttüğü Yahya Kemal Spor Kulübü ile yolları ayrılan Metin Boğa, yol ayrımı sonrasında Kulüp Başkanı Şefik Kadıoğlu'na kırgın olduğunu söyledi. 
Yahya Kemal Spor Kulübünün son iki sezondur Teknik Direktörlük görevini yürüten Metin Boğa lig sıralamasında 4. sırada yer aldıklarını, grupta her takımın birbiri ile neredeyse eşit güce sahip olduğunu belirterek "Bu sezon denk güçleri olan bir kura çekimini gerçekleştirdik. Geride kalan 5 hafta da hesabımızda olmayan puanlar kaybettik. Ancak puan kaybettiğimiz maçlarda da oynadığımız oyundan memnun olduğumuzu söylemeliyim. Son oynadığımız maç olan Bağlarbaşı maçında alınan mağlubiyet sonrasında Başkanımız Şefik Kadıoğlu takımda bir kan değişimi gerekliliğini söyleyince şaşırdım, 5 haftada 7 puanla 4. sırada yer alıyoruz. Bir kulüp başkanı gelip kan değişimi lazım derse Teknik Direktörün yapacağı tek şey bu tasarrufa alet olmadan çekip gitmektir. Bu saatten sonra konuşulacak şey kalmamıştır demektir. İnsanların ekmekleri ile oynayanlar bunun bedelini bir gün öderler. Hesaplar yarına kalabilir ama kimsenin yanına kalmaz." dedi.
Boğa ayrıca "Geride kalan haftalarda oyuncularımdan memnun kaldım. Çok karakterli ve profesyonel kafa yapısına sahip futbolcularla çalıştım. Bundan sonraki futbol yaşamlarında başarılar diliyorum." diyerek sözlerini tamamladı.  

Teknik Direktör Metin Boğa'nın yardımcılığını yapan Hamit Yetim alınan kararı haklı bulmadığını, alınan karar sonrasında kendisinin görevde kalmasını talep ettiklerini ancak kendisinin "Biz Metin Hocam ile birlikte geldik, birlikte de gideriz. Benim bunu dışında bir tavır içinde olmam beklenemez." dediğini belirtti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.