HAZIRLIK MAÇLARI

25 Eylül 2017 Pazartesi

Yahya Kemal Uzatmalarda 3 Puana Uzandı.

Yahya Kemal Uzatmalarda 3 Puana Uzandı.
İstanbul Süper Amatör Lig 7. grupta geride kalan ikihafta sonunda istediği ve planladığı sonuçları alamayan Yahya Kemal Spor Kulübü, 3. hafta müsabakasında grubun puansız takımlarında Şafak Spor'a konuk oldu. Rami Stadı'nda oynanan müsabakayı İlker Yasin Avcı, Çağdaş Demir, Halil İbrahim Kibiroğlu hakem üçlüsü yönetti.

Karşılaşmaya konuk ekip Yahya Kemal baskılı başladı. rakip kalede gol bulabilmek adına baskı kurmaya çalışan Yahya Kemal karşısında Şafak Spor defansı daha çok uzun toplarla oyunu kendi kalesinden uzakta tutmaya çalıştı. 30.dakika da günün başarılı isimlerinden Caner Ünal Şafak Spor defansının uzaklaştırmaya çalıştığı topu orta sahada kontrol etti, ağ tarafta Kenan'a adrese teslim bir uzun top attı. Kenan'ın rakibini geçerek ceza alanı içine gönderdiği topa kafayı vuran Ozan takımını deplasmanda 1-0 öne geçiren gole imza attı.
38. dakika da Yahya Kemal'in ikinci golü geldi. Oyunu artık iyice rakip sahaya yerleştiren Yahya Kemal üst üste duran toplar kazanmaya başladı. Bunlardan birinde topun başına geçen Kemal'in ceza alanı içine gönderdiği topta kalecinin de hatasını değerlendiren Ozan kendisinin ve takımının ikinci golüne imza attı. 0-2
İlk devre bu sonuçla kapandı.

İkinci Yarıda Başka Bir Şafakspor
İkinci yarının başlama vuruşu ile birlikte ilk yarının aksine koşan, rakibine baskı kuran ve ayağa pas yaparak pozisyonlar üretmeye çalışan bir Şafakspor vardı sahada. İkinci yarının hemen başında 54. dakika da Yahya Kemal defansının uzaklaştırmak istediği top Şafaksporlu oyuncuların önünde kaldı. arka direğe doğru yapılan ortada İlimdar farkı bire indirdi. 1-2
Erken gelen golle demoralize olan Yahya Kemal bu golden bir dakika sonra kalesinde birgol daha gördü. Sol taraftan hızlı gelişen Şafakspor atağında İlimdar'ın kaleye gönderdiği top kaleci Şükrü'yüde aştıktan sonra direğe çarparak ceza alanıu içine döndü. Bu topa son hamleyi yapan Rıdvan topu ağlarla buluştururken skora da eşitliği getirdi. 

Boğa'dan Galibiyeti Getiren Hamleler
Şafakspor skorda eşitliği yakalamasının ardından galibiyet için yüklenmeye başladı. Kaleci Şükrü bu kritik dakikalarda yaptığı kurtarışla ev sahibi ekibe buşansı tanımazken Yahya Kemal'de oyunda tekrar dengeyi kurmaya başladı. Son çeyreklik bölüme girilirken Metin Boğa genç Kadir ile tecrübeli santrafor Onur'u oyun alanına sürdü. Bu değişiklik kısa süre sonra etkisini gösterdi. İlk olarak Onur'un sırtı dönükken kaleye gönderdiği topu Şafakspor kalecisi adeta doksandan çıkardı. 87. dakika da ise Onur bu sefer sol taraftan rakiplerinden kurtardığı topu kaleye gönderdi. Kalecinin hamlesine rağmen cezalanı içine düşen topa son dokunan Edip Yahya Kemal'i deplasmanda tekrar öne geçirdi. 2-3
Karşılaşmanın uzatma dakikaları oynanırken Caner'in Onur'un koşu yoluna gönderdiği topu öne çıkan kalecinin solundan ağlara gönderen Onur maçın skorunu tayin etti. 2-4 Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.