HAZIRLIK MAÇLARI

22 Eylül 2017 Cuma

50 yaşında Boğaz’ı yüzerek geçti

50 yaşında Boğaz’ı yüzerek geçti
Domino’s Pizza’da Kurumsal Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan Aziz Babacan, sağlık sorunu nedeniyle hobi edindiği yüzme sporunu bir tutkuya dönüştürdü. 50’nci yaş gününde İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçmeyi başaran Babacan’ın yeni hedefi, 55 yaşında Cebelitarık Boğazı’nı geçmek.

Sağlık sorunları nedeniyle doktor tavsiyesi üzerine yüzme sporu ile ilgilenmeye başlayan Domino’s Pizza Kurumsal Operasyonlar Direktörü Aziz Babacan, önce İstanbul ardından da Çanakkale Boğazı’nı geçerek hobisini farklı bir boyuta taşıdı.

50 yaşındaki Babacan, İstanbul Boğazı’nda yapılacak serbest stilde 800 metrelik eleme yarışı öncesinde sıkı bir çalışma temposuna girdi. Aldığı dersleri Boğaz’ın karakteristik akıntıları üzerine çalışmalarla desteklerken, elemeleri başarıyla geçerek yarışa katılmaya hak kazandı. 50’nci yaş gününe rastlayan yarış gününe son derece motive bir şekilde başlayan Babacan, 6,5 kilometrelik Boğaz parkurunu sorunsuz olarak tamamlamayı başardı. Sonraki yıl aynı yarışa tekrar katılarak, daha iyi bir derece elde eden Aziz Babacan, aynı heyecanı Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yarışa da taşıdı ve 1 saat 11 dakikalık derece elde etti.

“Sağlık nedeniyle başladığım yüzme benim için bir hobi ve tutku oldu” diye konuşan Babacan, yeni hedefinin 55 yaşında Cebelitarık Boğazı’nı geçmek olduğunu söyledi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.