HAZIRLIK MAÇLARI

6 Eylül 2017 Çarşamba

2. LİG ve 3. LİG takımları Gelişim Ligi'nde devam edecek.

2. LİG ve 3. LİG takımları Gelişim Ligi'nde devam edecek.
TFF 2. LİG  ve 3. LİG takımlarının alt yapıları Bölgesel Gelişim Ligleri'nde mücadele edecekler.

Uzun zamandır 2. lig ve 3. lig takımlarının alt yapılarının yeni sezonda hangi ligde yer alacağı ve mücadele edeceği nihayet TFF tarafından yapılan açıklama ile belirlendi. Buna göre açıklanan statüye göre TFF Süper Lig ve 1. Lig'de yer alan takımların alt yapıları Elit ligde mücadele ederken, TFF 2. Ligve3. liginde yer alan takımların alt yapıları U15, U16, U17 ve U19 yaş kategorileri Bölgesel Gelişim liginde U14 takımları ise bölgelerinde düzenlenen yerel lig organizasyonlarına katılacaklar. 
Statüde Katılım bölümü şu şekilde açıklandı. 

MADDE 3- KATILIM
(1) Süper Lig ve TFF 1. Ligde yer alan kulüplerin, Elit Lig organizasyonuna (U14, U15, U16, U17 ve U19) tüm yaş gruplarında katılmaları zorunludur. Bu Statünün 6. maddesinde yer alan “Sahalar ve Tesisler”, 18. maddesinde yer alan “Teknik Adam Uygunlukları” kriterlerini yerine getirebilen ve Katılım Formu ve Taahhütnamesini imzalayarak TFF’ye sunan TFF 2. ve TFF 3. Lig kulüplerinin, Bölgesel Gelişim Ligleri (U15, U16, U17 ve U19)
tüm yaş gruplarında katılmaları zorunludur. Herhangi bir yaş kategorisinde lige katılmayan kulüpler diğer yaş kategorilerinde de lige alınmaz. Bölgesel Gelişim Liglerinde yer alacak kulüplerin U14 yaş kategorisinde bölgelerinde düzenlenen yerel lig organizasyonlarına katılımları zorunludur.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.