HAZIRLIK MAÇLARI

12 Ağustos 2017 Cumartesi

YENİŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN TARİHİ TRANSFERLER

YENİŞEHİR BELEDİYESPOR’DAN TARİHİ TRANSFERLER
Bursa Süper Amatör Lig temsilcisi Yenişehir Belediyespor’dan ‘Tarihi’ transferler. Transferde hız kesmeyen Yenişehir Belediyespor, Malili Mohammed Mariko ve Nijeryalı Martins Obinna Ohia ile sözleşme imzaladı.


MEDİCAL PARK’TA KONTROLDEN GEÇTİLER
Tarihinde ilk kez yabancı futbolcu oynatacak Yenişehir Belediyespor, iki Afrikalı futbolcuyu ilk önce Medical Park Bursa Hastanesi’nde kontrolden geçirdi. 


Sağlık kontrolünden geçen futbolcular için imza töreni düzenlenirken, Yenişehir Belediyespor Başkanı Birol Becerik, “Mariko ve Martins transferinde emeği geçen Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Futbol Şube Sorumlusu Ata Bilgiç’e şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi.

BİROL BECERİK’TEN TEŞEKKÜR
Yenişehir Belediyespor Başkanı Birol Becerik, “Yenişehir Belediyespor olarak tarihi transferlere imza attık. Yenişehir Belediyespor’da bugüne kadar hiç yabancı futbolcu forma giymedi. İlk yabancı futbolcularla anlaşma yapmak bizim yönetimimize nasip oldu. Transferlerin, ilçemiz ve takımımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


MARİKO’NUN TÜRKİYE DENEYİMİ VAR
Afrikalı futbolculardan Malili Mohammed Mariko 30 yaşında. Mariko, daha önce Demirtaşspor, Zaferspor ve Kahramanmaraşspor’da forma giydi. Mariko stoper mevkiinde oynuyor.

MARTİNS TÜRKİYE’DE İLK KEZ FORMA GİYECEK
Nijeryalı Martins Obinna Ohia ise henüz 19 yaşında. Türkiye’de ilk lisansını Yenişehir Belediyespor’da çıkaran Martins’in mevkii santrafor. Ülkesi Nijerja’da Dinoma Akademi Benin City’de forma giyen genç golcü, Nijerya U-18 Milli Takımı’nda da oynadı.  

HABER: NİHAT BIÇAK

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.