HAZIRLIK MAÇLARI

9 Ağustos 2017 Çarşamba

Taksim spor'da yaşanan son gelişmeler üzerine Taksim Spor Yönetim Kurulu çok önemli açıklamalar yaptı.

Taksim spor'da yaşanan son gelişmeler üzerine Taksim Spor Yönetim Kurulu çok önemli açıklamalar yaptı.
İstanbul'un köklü spor kulüplerinden Taksim Spor'da son günlerde Teknik Direktör Necdet Yılmaz ile yaşayan polemikler üzerine Taksimspor Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı.

Teknik Direktör Necdet Yılmaz'ın kendi sosyal medya  hesabı üzerinden yazdığı yazılara ilişkin gazetemize yapılan açıklamada "Çok talihsiz açıklamalar, Taksimspor Kulübü Türk futboluna Lefter'inden Garbis İstanbulluoğlu'na, Varujan Aslanyan'ına, Onur Belge'ye, Coşkun Özden'e, Aleksan Dadyan'a ve Garo Hamamcıoğlu'na  kadar bir çok değer kazandırmış bir kulüptür. İnsanları kendi çıkarları doğrultusunda, milliyetçi duyguları ile oynayıp ortamı provake etmek sonradan doğabilecek olaylara ortamı gebe duruma getirmek, kendisine bir şey kazandırmayacağı gibi hoş olmayan olaylara da sebebiyet verebilir." denildi.
Teknik Direktör Necdet Yılmaz'ın A takımdan görevden alınması ile ilgili olarak da karşılıklı olarak konuşulduğunu ve kararın geçen sezon yaşanan başarısızlık üzerine Teknik adamla birlikte alındığı söylenen açıklamada "Son 17 senede Taksimspor 8 yıl Kemal Danacı, 9 yıl da Necdet Yılmaz ile çalışmıştır. Her kulüp gibi bir çalışanımız ile ilgili tasarruf hakkını kullanmak istediğimizde böyle bir tablo ile karşılaştık. Şu anda kullandığımız sahamız yıkılarak yeniden inşa edilecek. Bundan sonraki süreçte hedefimiz geçmişte de olduğu gibi Türk Milli Takımı'na ve 2023 Olimpiyat Oyunları'na oyuncu yetiştirmektir. Vaktimiz çok değerli." cümlelerine yer verildi.

Taksimspor kulübü tarafından yazılı olarak gönderilen açıklamada ise şu cümlelere yer verildi. 
"Taksim Spor her kulüp gibi TFF tarafından tescil edilmiş ve 1940 yılından bu yana da bölgesinde sportif faaliyetlerde bulunan bir spor kulübüdr. Kulübümüzün son zamanlarda girdiği ekonomik dar boğaz ve yeniden yapılanma süreci içerisinde yönetim kurulu olarak bir takım önlemler alma ihtiyacı duyduk. Teknik Direktörümüz Necdet Yılmaz'da bize A takımı çalıştırmak istemediğini sadece alt yapıda görev almak istediğini belirtti. Bu doğrultuda kulübümüzünde çıkarlarını düşünerek bir takım kararlar aldık. Kendisine A takım için yeni bir teknik adamla anlaşacağımızı, ancak kendisinden kulübün bu zor günlerinde fedakarlık beklediğimizi ve maaşında kesinti yapacağımızı belirttik. Necdet Yılmaz ile yeni bir A takım teknik adamı konusunda bir sıkıntı yaşamamamıza rağmen maaş ile ilgili itilaf yaşadık ve kulüp olarak o günden bu yana da asılsız iftira ve hakaretlere maruz kalıyoruz. Necdet Yılmaz iftira ve hakaretlerinin dozunu arttırarak dün gerçekleşen yönetim kurulu toplantımızıda bir grup insan ile basmaya çalışmış ve tehditler savurmuştur. Bunların tamamı kayıtlı olarak elimizde bulunmaktadır. Kişisel çıkarları için toplumun değer yargılarını ve manevi duygularını yalan yalnış beyanlarla farklı yönlere çekerek kulübümüzü spor kamuoyu nezdinde küçük düşürmeye ve zor durumda bırakmaya çalışmaktadır. Ancak oynadığı oyun çok tehlikeli bir oyundur. Taksimspor her yaş kategorisinde İstanbulun her yerinde spor müsabakalarına çıkmaktadır. Necdet Yılmaz'ın yazdıklarını doğru kabul edebilecek bazı kişiler takımımız oyuncuları üzerinde tehlike oluşturacak müdahalelere başvurdukları takdirde bunun sorumlusu Necdet Yılmaz olacaktır. Kulübümüz bu konuya ilişkin suç duyurusunda da bulunarak haklarını hukuki yoldan arayacaktır.
Taksim Spor Yönetim Kurulu"

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.