HAZIRLIK MAÇLARI

10 Ağustos 2017 Perşembe

Söğütlüçeşme Birliksporlu Ferhat Beşiktaş'a Transfer oldu.

Söğütlüçeşme Birliksporlu Ferhat Beşiktaş'a Transfer oldu.
Söğütlüçeşme Birlikspor'un 2006 Doğumlu kalecisi file bekçilerinden Ferhat Çicek, Beşiktaş’ın dikkatini çekince, siyah-beyazlı takıma transfer oldu.

Söğütlüçeşme'de mütevazi bir ailenin çocuğu olan Ferhat, Çicek ailesinin daha şimdiden umut kaynağı oldu.Söğütlüçeşme Birlikspor minik takımının kalecisi Ferhat Çicek, Beşiktaş’a transfer oldu. O kalecilik hayali ile çıktığı yolda büyük bir aşama kat etti.

Söğütlüçeşme Birlikspor kulüp Binasında gerçekleştirilen transferde Beşiktaş Altaypı hocası Mesut Kır ve Scout ekib hocalarından Caner Kaya, Söğütlüçeşme Birlikspor Kulüp Başkanı Ercan Demir, Başkan yardımcısı Cüneyt Kincüce, transfer Komitesi Başkanı Yusuf Kişmiroğlu, altyapı hocası Şahin Okulevi ve kaleci Ferhat’ın babası Kenan Çicek siyah-beyazlı takımın transferinde hazır bulundular.

3 yıldır Söğütlüçeşme Birlikspor altyapısında forma giyen ve dikkatleri üzerine toplayan 12 yaşındaki kaleci, U 14 Türkiye şampiyonasında oldukça başarılı performans gösteren kaleci Ferhat, Beşiktaşlı terknik gözünden kaçmayınca bir anda kendisine Kartal Yuvası’nın yolu açıldı. Beşiktaşlı teknik heyet, kaleci Ferhat Çicek için Söğütlüçeşme Birlikspor'un kapısını aşındırdı. Mavi-beyazlı kulübün başkan Ercan Demir başta olmak üzere yöneticiler, Kara Kartal’ın teklifine tereddütsüz ‘evet’ dedi ve transfer gerçekleşti. Siyah-beyazlı kulüpten transferine sıcak bakan Mavi-beyazlı kulüp, kaleci Ferhat’ın lisansını Beşiktaş’a verdi.


Daha henüz 12 yaşında olmasını rağmen, kaleci fiziği özelliğini ve yeteneklerini taşıyan Söğütlüçeşme Birliksporlu minik kaleci, bir gün Beşiktaş ve A Milli takım kalesini korumayı kendisine hedef olarak belirlerken, bunun için çok çalışacağını ve önündeki yıllarını iyi değerlendireceğini söyledi. Okuldaki eğitiminde de başarılı olan ve örnek sporculuğu ile çevresinde alkış toplayan minik yıldız, kaleciliği çok sevdiğini ve bunun için her türlü fedakarlığa katlandığını söyledi. Kendisini Beşiktaş’a gönderen Söğütlüçeşme Birlikspor'u ve güvenerek Beşiktaş’a transfer eden yöneticileri mahcup etmeyeceğini belirti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.