HAZIRLIK MAÇLARI

9 Ağustos 2017 Çarşamba

Cinsiyet değiştirdi, erkek takımından kadın takımına geçti.

Cinsiyet değiştirdi, erkek takımından kadın takımına geçti.
Dünya da spor konusunda erkek egemenliği hala etkisini gösterse de, kadınlarda büyük arena da yerlerini almaya başladı. Ancak burada ilginç bir durumla karşı karşıyayız. Erkek kimliği ile bir çok Avrupa ve Dünya şampiyonası finalleri yaşamış başarılı bir sporcu olan Rodrigo Pereira De Abreu hayatının bir evresinde cinsiyet değiştirerek, Tiffany Pereira De Abreu adını alarak kadın kimliğine sahip oldu. Şimdi bu kimliği ile kadın liglerinde oynayan sporcu, spor camiasını farklı bir tartışmaya yönlendirdi. erkek kas yapısı ile kadın kas yapısı arasında çok fark olduğu konusunda tartışmaya bile gerek yok. Bu farkın spor müsabakaları sırasında nasıl bir sonuç doğuracağı da su götürmez bir gerçek, şimdi Avrupa'da bu transfer gerçekleşti ve hatta Avrupa'dan Amerika kıtasına sarkmış gibi gözüküyor. Türkiye'de böyle bir durumda nasıl bir duruş sergilenecek merak ediyorum. Malum "Avrupa Uyum Yasaları".
Bu arada söz konusu transfer haberi yazının devamındadır.
"Brezilya Super liga ekiplerinden Genter Volei/Bauru’nun önümüzdeki sezon oynayacağı maçlar, çok fazla ilgi çekecek gibi görünüyor. Zira Genter Volei, hem erkek hem de kadın voleybolunda mücadele etmiş olan 32 yaşındaki Tiffany’yi kadrosuna katmaya çalışıyor. İtalya Bayanlar 2. Ligi olan Seri A2’nin Software Golem Palmi takımında oynayan Tiffany Pereira de Abreu, erkek voleybolundan bayan voleyboluna geçiş yaparak voleybol tarihinin seyrini değiştirmişti. İki yıl önce cinsiyet değişimi geçiren Brezilyalı oyuncu şubat ayında Belçika erkek takımından İtalyan kadın takımına transfer olmuştu. Oyuncunun İtalya’da oynaması büyük tartışma yaratmış ve güç dengesinin değiştiği uzun süre konuşulmuştu…”

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.