HAZIRLIK MAÇLARI

10 Ağustos 2017 Perşembe

2. Lİg ve 3. Lig İçin Akademi Ligleri Yeniden Yapılandırıldı.

2. Lİg ve 3. Lig İçin Akademi Ligleri Yeniden Yapılandırıldı.
2017-2018 Sezonu'nda Gelişim Ligleri'ne alınmayan TFF 2. ve 3.Lig takımlarının yaptığı baskı ve tepkiler sonucunda TFF geri adım atarak bu lig takımlarını, farklı bir statü ile yeniden yapılandırarak akademi ligi olarak oynatmaya karar verdi.

5 değil 3 kategori
Şu ana kadar 41 kulübün yeniden akademi liglerinde oynamak için yaptığı başvuru sonucunda TFF farklı bir uygulama ile 2.lig ve . lig takımları için Akademi Liglerine yeşil ışık yaktı.Yeni düzenleme de bölgesel lig olarak oynatılması planlanan uygulamada daha önceden U14, U15, U16,U17 ve U19 olarak liglerde 5 kategoride mücadele eden kulüpler yeni uygulamada U14 ve U15 birleştirilerek bir kategori, U16 ve U17 birleştirilerek bir kategori ve U19 yaş grubu da bir kategori olarak 3 grupta bölgesel lig olarak oynatılması öngörülüyor.  


Futbolcuların büyük bir kısmı dışarıda kalacak.
Kulüpler Birliği konuya ilişkin bilgilendirmeyi 9 Ağustos itibarı ile kulüplere bir yazı ile gönderdi. Bu statüyü kabul eden kulüplerin ise "ACİL OLARAK" 11 Ağustos Cuma akşamı mesai saati bitimine kadar 2. Ligve 3. Lig kulüpler birliğine bir yazı ile katılım bilgisi vermesi istendi. Bir baskın karar gibi görünen uygulamada ya bunu kabul edin ya da lige yer almayın deniliyor. Bu uygulama ile futbolcuların yarısından çoğu kadro dışında kalacak. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.