HAZIRLIK MAÇLARI

18 Temmuz 2017 Salı

Yıldız Kız Milli takımımız Avrupa 3.sü oldu

Yıldız Kız Milli takımımız Avrupa 3.sü oldu
Portekiz'in Guimaraes kentinde düzenlenen Masa Tenisi Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında mücadele eden Yıldız Kız Milli takımımız Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Grubunda Fransa'ya yenilmesine rağmen Polonya'yı 3-0, Belarus'u 3-1 mağlup eden Yıldız Kız Milli takımımız, grup ikincisi olarak tur atladı. 1.turda Slovakya'yı 3-1, çeyrek finalde ise Romanya'yı 3-0 mağlup eden Millilerimiz, yarı finalde geçen yılın Avrupa Şampiyonu Rusya'ya 3-0 yenilerek Avrupa 3.lüğünü elde etti.


Özge Yılmaz, Ece Haraç, Şükran Cangir ve Betül Töz'den oluşan Türkiye Yıldız Kız Milli takımı, tarihinde ilk kez Yıldız Kızlar kategorisinde madalya kazanmış oldu.

Çok zorlu bir gruptan ikinci olarak çıkmayı başardıklarını söyleyen Türkiye Yıldız Kız Milli takım antrenörü Halil Adak ''Fransa, Belarus ve Polonya gibi üç iddialı takımın yer aldığı gruptan ikinci olarak çıkarak ilk 16'ya kaldık. Bizimle beraber aynı gruptan çıktığımız Fransa ve Belarus da yarı finale kaldı.

Hem Slovakya, hem de Romanya maçları çok çekişmeli geçti. Sporcularımız dünya sıralamasında kendilerinden çok yukarıda olan rakiplerini yenme başarısı gösterdiler. Geçen yılın Avrupa Şampiyonu Rusya karşısında adeta finali kaçırdık. Avrupa Şampiyonu olabileceğimiz bir turnuvadan Avrupa 3.lüğü ile dönüyoruz. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.