HAZIRLIK MAÇLARI

14 Temmuz 2017 Cuma

Samsun'da hizmete açılan dev Bowling Salonu, Gazi Meclis Kupasına evsahipliği yaptı.

Samsun'da hizmete açılan dev Bowling Salonu, Gazi Meclis Kupasına evsahipliği yaptı.
Gazi Meclis Bowling Kupası, 8-10 Temmuz tarihleri arasında Samsun'da yeni hizmete açılan Türkiye'nin en büyük Bowling Salonu'nda yapıldı. Şampiyonada kupayı almak için sporcular büyük bir mücadele ortaya koydu. 

Şampiyonanın son gününde oynanan Gazi Meclis Kupası final maçları son derece çekişmeli geçti. Finallerin sonunda kürsüye şu sporcular çıktı;
2. Lig Erkekler Kategorisi; 
1. Erdem Candan
2. Mehmet Ali Tıkır
3. Barış Timurkaynak

2. Lig Kadınlar Kategorisi;
1. Esin Uçar
2. Gülten Altunalev
3. Öykü Danışık
3. Lig Erkekler Kategorisi;
1. Metin Er
2. Haluk Örnek
3. Hakan Danışık

3. Lig Kadınlar Kategorisi;
1. Şerife Songül
2. Cansu Vaz
3. Esra Balkar
İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde düzenlenen turnuva, aynı zamanda olimpiyat provası niteliğinde oldu. Ayrıca olimpiyatlarda yarışacak bazı milli sporcularımızın da turnuvada yer alması, dev organizasyon öncesinde önemli bir hazırlık imkanı olarak değerlendirildi. 

Şampiyonayı yakından takip eden Başkan Dr. Ahmet Recep TEKCAN, "Dünya standartlarında bir Bowling tesisine kavuşmuş bulunuyoruz. Sporcularımız ve altyapıdan yetişecek gençlerimiz için çok önemli bir hizmet sağlayacak olan bu salonu ülkemize kazandıran başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, tüm merkezi spor teşkilatı yöneticilerimize camiam adına şükranlarımı sunuyorum" dedi. Salonun ülkemizde Bowling'in spor olarak da tanınması ve yaygınlaşması anlamında büyük bir hizmet göreceğini belirterek, "Bu salon ülkemizde spor teşkilatının sahip olduğu ilk tesis. Dünya standartlarındaki bu salon Bowling altyapısı için büyük bir hizmet sunacak ve kısa sürede sporcu fabrikasına dönüşecektir" dedi.  Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.