HAZIRLIK MAÇLARI

22 Temmuz 2017 Cumartesi

Maltepe Spor Kulübünün Halı Saha Ve Spor Tesisleri Alt Yapıya Tahsis Edilse Nasıl Olur ?

Maltepe Spor Kulübünün Halı Saha Ve Spor Tesisleri Alt Yapıya Tahsis Edilse Nasıl Olur ?
Maltepe spor kulübünün uhdesinde bulunan  ancak yıllar önce kiraya verilmiş olan sahildeki halı saha ve spor tesislerinin Alt yapıya tahsis edilmesi düşünülemez mi ?

1923 yılında kurulan Maltepe spor kulübünün uhdesinde bulunan halı saha tesisleri yıllardır Maltepe spor tesisleri işletmeciliği ltd şti tarafından işletilmektedir.
Bunun karşılığında da kulübe yıllık yaklaşık 600.000 tl gelir sağlanmaktadır.
Bölgesel Amatör lig temsilcimiz Maltepe spor kulübümüz  için bu gelir çok önemli bir kaynaktır.
Ancak eski başkan İlhan Özüpekoğlu ve yönetim kurulunun Maltepe spor kulübü alt yapısının tesislerimiz yok yük oluyor gerekçesi ile bir spor şirketine 3+1 yıllığına kiraya verdiği biliniyor.
Alt yapıyı işleten firma Maltepe spor kulübü Futbol okulunu bu halı sahada gerçekleştiriyor.
Hatta bu firmanın Maltepe spor futbol okulundan zarar ettiği istenildiği anda geri vereceği de her fırsatta iddia ediliyor.
Maltepe spor kulübü başkanı Cahit Durhan ve yönetimi göreve geldikten sonra ilk olarak üst yapıyı tekrar 3.lige geri döndürmek için çaba sarf ettikleri daha sonra da Alt yapıya yönelecekleri belirtiliyor.
Ancak onlar da tesis yok mazeretlerini öne sürmeye başladılar.
Cahit başkan ve yönetim kuruluna Maltepe spor kulübü sahil halı sahanın işletmecisi ile görüşülerek geri alınmasını ve Alt yapıya kazandırılmasını öneriyoruz.
Mevcut halı saha Alt yapıya tahsis edildiğinde U-11-U-12- U-13 yaş kategorilerindeki takımların idman yapabilmeleri ve Maltepe spor kulübü futbol okulunun çalışmalarını gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.
Ayrıca bu halı sahada Maltepe spor Futbol okulu yapıldığında ortalama 150 öğrenci olursa her öğrenciden 100 tl aidat alınması halinde aylık 15.000 tl , yıllık 15.000X12=180.000 tl toplam gelir elde edileceği hesaplanabilir.
Ayrıca halı saha da takım idmanlarından arta kalan zamanlarda  akşamları ve Cumartesi Pazar günleri günde 4 saat kiraya verilmesi durumunda 200×4=800 tl günde 30×800=24.000 tl ay, 24.000×12=288.000 tl yılda  gibi ciddi rakamlar kulübe gelir olarak kazandırılabilir.
Futbol okulu ve halı saha  ile birlikte 288.000+180.000=468.000 toplam gelir elde edilebilir.
Maltepe spor kulübünün alt yapısının giderleri de bu gelirlerden karşılanabilir.
Bu bilgiler ışığında Maltepe spor kulübü başkan Cahit Durhan ve yönetim kurulu bir fizibilite yapmalı Maltepe spor kulübünü alt yapısının geleceğini kurtarmak adına bu girişimi mutlaka gerçekleştirmelidir.
Kısacası Maltepe spor kulübünün tesisi yok diyenlere cevabımız tesislerimiz  var ama kirada.
Bu evi olup da kiraya verenlerin evim yok demesi anlamına da gelmiyor mu ?

Haber/Foto:Kadir KÜÇÜKAY

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.