HAZIRLIK MAÇLARI

5 Temmuz 2017 Çarşamba

DEVREK BELEDİYESPOR LİGE KATILACAK MI?

DEVREK BELEDİYESPOR LİGE KATILACAK MI?
Zonguldak Süper amatör kümede şampiyon olan ve baraj maçında Kozlu Belediyespor’u yenerek BAL ligine yükselen Devrek Belediyespor’un lige katılıp katılmayacağı konusunda belirsizlik sürüyor.
Bu konuda ilk kez konuşan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, BAL liginin çok masraflı olduğunu, belirtti. BAL liginde mücadele edecek bütçeyi oluşturmak için iş adamlarından yeşil ışık alamadıklarını anlatan Semerci, Belediye olarak maddiyatı karldıracak durumlarının olmadığını belirtti. Oyuncuları barındıracak tesisleri olmadığını söyleyen Semirci, yaptığı açıklamada şunları söyledi’ Bu konuda net açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağız. Ama herşey paraya bağlı. Bu parayı temin etmek için çalışmalarımız var. Bu yyükü tamamı ile Belediye çekecek. Bizimde bunu karşılayacak durumunuz yok. İş adamlarımızla toplaptı yaptık. Ancak bize yeşil ışık vermediler. Taraftarlarımızın katılma yönünde istekleri varmış. Ancak şunu belirtmek istiyorum. Kozlu Belediyespor ile oynadığımız baraj maçı için ücretsiz otobüsler kaldırdık. Ancak 100 kişi bile gelmedi. Ereğ taraftarımız 100 kişi ise Devrek bu işi yapmasın. Kulübün yöneticileri para bulurlarsa girsinler. Belediye’nin imkanları onları destekleyecek pozisyonda değil. Biz Ereğli gibi bütcesi güçlü olan bir ilçe değiliz. BAL Liginin bütcesi asgari 1 Milyon Lira. Bu parayı da havaya atıyorsunuz. Şu anda Devrekspor’da oynayan Devrekli sayısı 2 tane. BAL ligine girdiğiniz zaman hiç Devrekli oyuncu oynamayacak. Nerede amatör spor. Biz Gençlerimize sahip çıkmak, onlara spor yaptırmak istiyoruz. U17, U19’da mücadele eden başarılı bir takımımız var. Gençlerime para harcamak istiyoruz.

ÖZİL TESİS YAPACAK
Transfer edilecek oyuncuları barındıracak bir tesislerimin olmadığını anlatan Semirci, sözlerini şöyle sürdürdü’
Bizim Devrek Belediyespor olarak sosyal tesislerimiz yok.
Devrek’in gururu olan Mesut Özil önümüzdeki günlerde bize bir tesis kazandıracak. Temeli yakında atılacak. Tesisin kapa inşaatkını yapıp bize teslim edecek. İçini tamamlamak ve döşemek 300-400 Bin TL’yi bulacak. Biz öncelikle bu tesisleri Devrekspor’a kazandırmak istiyoruz. Sahamız var Tesisimizide yaptıktan sonra başarı kendiliğinden gelir. Şu anda futbolcuyu tatıracak, onların barınmasını sağlayacak bir yerimiz dahi yok. Alt yapısı tamam olmayan bir ilçede BAL ligine gitmek kadar lüks olamaz. Parayı sokağa atmak demek. BAL ligine katılmazsak kaybedeceğimiz fazla bir şey olmayacak. Katılmazsak kazancımız çok daha fazla olacak. Bu şartlarda lige katılmımız çok zor gibi güzüküyor.’
HABER: ERCAN AYGÜN

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.