HAZIRLIK MAÇLARI

6 Haziran 2017 Salı

Trabzonsporlular iftarda buluştu

Trabzonsporlular iftarda buluştu
Kağıthane Trabzonsporlular Derneği’nin her yıl tekrarlayarak geleneksel hale gelen iftar yemeği 4. levent'de bulunan İstanbul Bilek Otel’de gercekleşti.

İftara TBMM Grup Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, 19. Dönem milletvekili İsmail Sancak, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, yönetim kurulu üyeleri Gencağa Meriç ve Yiğit Oğuz Duman, Kağıthane Belediye Başkan yardımcısı Ömer Kır, Kızılay eski Genel Başkanı ve Trabzonspor eski yöneticisi Tekin Küçükali, İş adamı İstanbul Trabzon Federasyonu Başkan Yardımcısı Göksal Purtuloğlu. Kağıthane Trabzonsporlular Dernek başkanı İbrahim Tüfekçi yönetim kurulu üyeleri , basın mensupları ve davetliler katıldı.

Şampiyonluk sözü istediler
İftar sonrası bir konuşma yapan  Kağıthane Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Tüfekçi, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’dan Kulübün 50. yılında şampiyonluk sözü istedi.

Trabzonspor’un başarısı için herkesin destek vermesi gerektiğini söyleyen TBMM Grup Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi  Başarının kolay olmadığını ve sabrın gerektiğini vurguladı.

Trabzonspor’un Süper Ligin ikinci yarısında çok başarılı sonuçlar aldığını söyleyen Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, mevcut 33 puanla, 35 puanlık hedefi geçebilecek bir durumda olduklarını söyledi. Gelecek sezona daha güçlü ve güvenli başlamak istediklerini belirten Usta, son haftalarda takımın oyununun ve teknik yönetimin eleştirilmesinin haksızlık olduğunun altını çizdi.

Gelirler faize gidiyor
Geçmişe baktıklarında üç kritik dönem gördüklerini söyleyen Usta ”1996, 2005 ve 2011. Bu yıllarda şampiyonluğa çok yaklaşmış ama ulaşamamışız. Ondan sonraki dönemlerde tam bir dağılma süreci başlıyor ve toparlanmak yıllar alıyor. Halbuki iyi bir kriz yönetimi olsaydı; şampiyonluk bir sonraki sene, olmadı bir sonraki sene gelecekti. Şampiyonluğun tek başarı kriteri olmadığını da kabul etmeliyiz. Trabzonspor’un gelirini yıllık 90 milyon TL.’den 180 milyon TL’ye çıkardık -ki bu çok büyük bir artıştır- ancak gelir yine de faizlere ve geçmişten gelen harcamalara gidiyor. Ayrıca şöyle bir gerçek var: Trabzonspor şampiyon dahi olsa, İstanbul takımlarından birinin şampiyonluğunda elde ettiği gelirin ancak yarısını elde edebiliyor. Bu da demek oluyor ki biz onlarla ekonomik açıdan yarışamayız. Tek çaremiz alt yapıdan oyuncu yetiştirmektir. Ancak takdir edersiniz ki sağlıklı bir altyapı düzeninin kurulması ve meyve vermesi hemen mümkün olmuyor”diyerek sözlerine şöyle devam etti’1461 Takımına gelince bu takıma takıma futbolcu yetiştirilmek üzere kurulduğu  ancak zaman sürecinde başarı yükselince farklı boyutlara ulaşıldı  ve kardan çok zarar vermeye başladı.Pilot takımımız amacından uzaklaşınca  dengeler bozuldu ve sonuç buralara kadar geldi. Pilot takımın yeri 3.Lig, ama baktığımızda öyle bir yarışın içine girdi ki Süper Lige göz kırpıyordu’diyerek sözlerini şu cümlelerle bitirdi.Bizde hoca çok başkan da çok sürekli hoca ve futbolcu değiştirme yerine nerede hata veya yanlış varsa onun çözümüne gidelim” dedi


Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.