HAZIRLIK MAÇLARI

12 Haziran 2017 Pazartesi

Samsun Kadıköy Türkiye Şampiyonu


Samsun Kadıköy Türkiye Şampiyonu
11 Mayıs 2017 tarihinde başlayan ve 65 ilden 107 takımın mücadele ettiği U14 Türkiye şampiyonası dün oynanan final müsabakası ile son buldu.


1. ve 2. kademem müsabakaları sonunda son 4 takım arasına kalarak final müsabakası oynamayı hakeden Albayrakspor (İstanbul), Elazığ İl Özel İdarespor, Kadıköyspor (Samsun) ve Kuşadası Küçükadaspor´un (Aydın) katıldığı U14 Türkiye Şampiyonası final müsabakaları kura çekimi 09 Haziran 2017 Cuma günü Nevşehir´de yapıldı.
Cumartesi günü yarı finalde eşleşecek olan takımların belirlendiği kura çekimi sonrasında İstanbul temsilcisi albayrak Spor Elazığ temsilcisi İl özel İdare ile eşleşti. Diğer yarı final müsabakası ise Samsun Kadıköyspor ile Kuşadası Küçükadaspor kulübü arasında oynandı. İstanbul temsilcisi Albayrakspor Elazığ İl Özel İdare karşısında normal süresi 0-0 biten karşılaşmayı penaltı atışları sonunda 4-3 galibiyetle kapatarak ismini finale yazdırırken , finalin diğer ismi 64. dakika da Arda'nın golü ile rakibini geçmeyi başaran Samsun Temsilcisi Kadıköyspor oldu.

Final maçı pazar günü oynandı.
U14 Türkiye şampiyonunu belirleyecek maç öncesinde 3. lük maçı oynandı. Elazığ İl Özel İdaresporu 3-1 yenen Kuşadası Küçükadaspor kulübü Türkiye Üçüncüsü olurken, oynanan final müsabakasında rakibi İstanbul Albayrakspor Kulübünü Arda (2), Muhammet ve Mete'nin golleri ile 4-0 yenen Samsun Kadıköy spor kulübü U14 Türkiye Şampiyonu oldu.

Toplam da 1220 takımın katıldığı U14 Türkiye Şampiyonasında yaptığı final organizasyonundan başarı ile geçen Nevşehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve TFF Nevşehir İl Temsilciliği katılımcılar tarafından tebrik edildi.

Nevşehirde gerçekleşen U14 Türkiye Şamiyonası final müsabakalarında yer alan tüm oyunculara madalya verildi.

Ürgüp ilçe stadında düzenlenen kupa törenine AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Türkiye Futbol Federasyonu TFF Genel Sekreter Vekili ve Amatör Kurul Üyesi Adnan Ersan, Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, TFF amatör kurul üyesi Şener Aydın, TFF amatör kurul üyesi Murat Cengiz, TFF Kayseri Bölge Müdürü Vahdi Elbaş, Nevşehir ASKF Başkanı Mustafa Avcı, TFF Nevşehir İl Temsilcisi M. Tolga Karaca, Nevşehir Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Nazmi Orhan, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Nevşehir Şube Başkanı Murat Tavukcu, Nevşehir ASKF Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Oktay Avcı ve Mehmet Hemit, şampiyonaya katılan takımların yönetim kurulu üyeleri, teknik ekipler ve sporcular ile aileleri katıldı.

Organizasyona katkılarından dolayı Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Nevşehir ASKF Genel Başkanı Mustafa Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu TFF Nevşehir İl Temsilcisi Mehmet Tolga Karaca ve Nevşehir İl Futbol Hakem Kurulu Başkanı Nazmi Orhan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından plaketle ödüllendirildi.

U14 Türkiye Şampiyonluk kupası ve diğer kupalar ile madalyalar Nevşehir Ak Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Türkiye Futbol Federasyonu TFF Genel Sekreter Vekili ve Amatör Kurul Üyesi Adnan Ersan ile turnuvaya katılan konuklar tarafından takdim edilirken U14 Türkiye Şampiyonu olan Samsun Kadıköyspor büyük sevinç yaşadı.


Türkiye Futbol Federasyonu TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan yaptığı açıklamada Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ve ekibine, Nevşehir ASKF Yönetim kuruluna ve TFF Nevşehir İl Temsilciliğine organizasyonda ki başarılı çalışmaları ve destekleri için teşekkür etti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.