HAZIRLIK MAÇLARI

5 Haziran 2017 Pazartesi

İASKF Kongresi sonrasında tepki gösterenlerde oldu.

İASKF Kongresi sonrasında tepki gösterenlerde oldu.
Haliç Kongre Merkezi'nde 16. sı gerçekleşen İASKF Olağan Genel Kurulu sonrasında kongrede yaşadıkları üzerinden sosyal medya hesaplarından tepki gösterenlerde oldu. 

"DÜŞMEZ" KALKMAZ BİR ALLAH
İstanbul Balkanspor As Başkanı Tamer Arslan Sosyal Medya hesabında yaptığı yazılı açıklamasında , 6 yıldır başkanlık yapan Sayın DÜŞMEZ seçimde karşında bir rakip var ve topu topu 20 dakika kendini anlatabildi ve de çok net ifade etti. Ama siz ve Ekibiniz tahammül bile edemediniz. Bu süre adil miydi sizce. Ben tam 3 Kez divan başkanından söz istedim vermedi gerekçe neymiş ortam çok gergin sizin ne diyeceğinizi bilmiyorum diyerek söz vermedi. Çok mu korktu acaba güldüm geçtim. Sayın Seymen Gençtürk projeleri ile kongreye damga vurdu.

Siz 100 tane faaliyetimiz var dediniz 2-3’ü geçmedi. Sağlık tam bir fiyasko sahalara su şişesiyle girip tedavi yapılıyor gülerim. Sponsor sponsor diyorsunuz gecenin iftar yemeği 300 bin  imiş kim sponsor diye soruyorum size yüzünüzü çeviriyorsunuz TFF yani sizin yönetimde olduğunuz kurum. Bana ne öyle olmaz yapsanıza kurumsal firmaları geliri de paylaştırın amatör takımlara yemezdik o iftarı kulüplere destek olurdu.
40-50 bin sporcu var bunu kurumsal firmalara pazarlayamıyorsanız bu sizin başarısızlığınız. Bir x firma sponsor olur ismi tüm takımların formasında yazar ve gelen gelir eşit dağıtılır federasyonsa yüzdesini alır. Bunun gibi bir sürü proje var. Gücünüzü bir tartın bence. Ama seçim haksız ve adaletsizce yapıldı ve yönetildi. Sonuçta anaç ve hedef hizmet  altyapıdan gençler çıkarmak. Yinede hayırlara vesile olur inşallah Tebrikler.


Tiyatroya da bizi davet etmişler
Halkalıspor Hocası ve Kongre Delegesi olan Fatih Kaynar Sosyal Medya hesabında yaptığı yazılı açıklamasında, Bir başkan ve yeniden başkan adayı düşünün gelen delegelere hakaret, karşısındaki rakibine ve ekibine hakaret sorulan hiç bir şey cevap verememek.
Bunun üzerine de soru soranları konuşmak isteyenleri susturmak her şeyi geçtim birde divan başkanı düşünün 1000 kisinin olduğu yerde daha başlar başlamaz saçma sapan kendi tuttuğu takımın reklamını diğer takımları küçük düşürücü sözlerle kongreyi açması, kongrenin başladığı dakikadan itibaren mevcut başkanı koruması, başkan adayını sadece 20 dakikalık bir konuşma süresi tanıması onuda ara ara keserek yeter toparlayın bitirin demesi yani kısa ve öz güzel bir tezgah kurmuşlar sergilenecek tiyatroya da bizi davet etmişler.

Allah çarşınıza pazar versin ama rabbim bunları yanınıza koymayacak ilahi adalet elbet dönecek tarafsız gözle izlediğim şu kongrede yaşananlar kendini TFF'nin sırtına dayamış olanlar gerçekten benim gözümde küçük duruma düştünüz. Bugün değil Seymen ağabey Haluk Ulusoy aday olsa idi bu sistem ve kongre yönetimi inanin kendini ifade edemez ve başkan seçilemezdi.Neyse bizler sporun içinde olmaya hep devam edeceğiz ama semtimiz Küçükçekmece için gece gündüz çalışan Seymen ağabeyimize semtimizdeki bazı kulüplerde destek vermeyerek gözümüzdeki değerlerini bir kez daha gözden geçirmek zorunda bırakmışlardır. Onlarla da ayrıca görüşürüz diyeceğim.

Son sözlerde şu olsun Seymen ağabey Küçükçekmece ve amatör kulüpler için çalışmaya devam edecektir. Bundan eminim yaptıklarını en azından ben görüyorum bende arkasında bir antrenör ve spor adamı olarak durmaya devam edeceğim (şu da bilinsin Seymen abi ile hiç bir çalışmam olmamıştır. Hiç anlamda bunu da bilin kendisine de sorabilirsiniz) ama yaptıklarını ve yapacaklarına ben inanıyorum bu kadar adaletsiz bir seçimde bu kadar oy alması bile benim gözümde başarıdır.

Federasyon hakem ve diğer saha olaylarından etkilenecek olan Küçükçekmece takımları Seymen ağabeyi desteklemeyenler bundan sonra ağlama duvarına gitsinler onlardan ricam onlarda kendilerini çok iyi biliyorlar. Yazacak o kadar çok şey daha var ki bugün 8 saat içinde gözlemlediğim buraya yetmez yazacaklarım ama şunu bir kere daha öğrendim iyi ki idareci değil iyi ki futbolun içinden gelmiş ve 15 sene önce antrenörlüğü seçmişim futbolu bilmeyen insanların bizi yönetmesi ayağına top değmemiş adamların bizlerin başında olması tek canımı sıkan olay. Her şeye karşı teşekkürler Seymen ağabey gönüllerin başkanı ve bizim semtimizin zaten başkanısın

Körler sağırlar birbirini ağırlar
Söğütlüçeşmespor Kulüp Başkanı Mevlüt Özdek Sosyal Medya hesabında yaptığı yazılı açıklamasında, Spor kulüplerini yöneten spor adamları önce dürüst olacak. Haysiyetli olacak kendilerine hakaret eden bir Ali düşmez var, sen sana kıymet vermeyen hakaret eden vede amatörler için kılını kıpırdatmayan birine tekrar gel bizi tekrar yönet diyorsun.Yazıklar olsun spor camiasındaki haysiyet yoksullarına, biraz dik durun korkmayın tavuk gibi yaşıyacağınıza horoz gibi ölün. Amatör futbolu maalesef bitmiştir. Körler sağırlar birbirini ağırlar adamlar alt yapılarda cumartesi/pazar peş peşe 2 maç verirler,hafta arasına maç verirler amatör futbolun içine ederler ama seçimde tekrar bizim kulüp yöneticilerimiz tarafından tekrar göreve devam ettirilirler...YAZIKLAR OLSUN dik duruşu olmayanlara

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.