HAZIRLIK MAÇLARI

11 Haziran 2017 Pazar

Hedef Şampiyonluksa, Adres Belli!

Hedef Şampiyonluksa, Adres Belli!
3 Sezon 5 Şampiyonluk...
İstanbul'da hemen her takımın transfer döneminde en çok ihtiyaç duyduğu ve kadrosunda mutlaka iyisini görmek istediği mevkilerden bir tanesi kalecidir.

Önder Karaduman'da son 3 sezonda oynadığı 5 takımla yaşadığı şampiyonluklar ile bu soruna çözüm olmayı başarmış. 


2014-2015 sezonunda Beyoğlu Yeniçarşı spor forması giyen Karaduman en son 2010 yılında süper amatör ligde yer alan ve o sezon ligden düştükten sonra yeniden süper amatör lige dönmek için çok uğraş verdi. 2014-2015 sezonunda iddalı bir ekip kuran Beyoğlu Yeniçarşı o sezon kaleye Önder Karaduman'ı alarak isabetli bir transfere imza attı. Şafak 76 ile son haftaya kadar şampiyonluk yarışının içinde olan Beyoğlu temsilcisi son haftalarda topladığı puanlarla ipi göğüslemeyi başardı ve Süper Amatör Lige yükseldi.


2015-2016 sezonunda bir çok takımın transfer listesinde yer alan Önder Karaduman kendi oturduğu mahallenin takımlarından Yahya Kemal Spor ile anlaştı. 2014-2015 sezonunda kötü bir sezon geçiren Yahya Kemal mücadele ettiği Süper Amatör Ligden 1. Amatör lige geriledi. Kağıthane ilçesinin köklü takımlarından olan Yahya Kemal uzun bir aradan sonra 1. Amatör Lig'e düşmesi camia da tepkilere ve hareketlenmelere yol açtı. Şefik Kadıoğlu yönetimi Teknik Direktör olarak Metin Boğa ile anlaşırken, kaleye de Önder Karaduman'ı transfer etti. Tabii her bölgeye de yaptığı transferlerle şampiyonluğun ilk adayları arasına girmeyi hedefliyordu. Nitekim hedefine de ulaştı. 12 hafta ligde namağlup olarak yoluna devam etmeyi başaran Kağıthane temsilcisi ligin bitimine 5 hafta kala şampiyonluğu garantilemeyi başarmıştı. Rakip kalelere 53 gol atmayı başaran Yahya Kemal kalesinde ise sadece 15 gol gördü.

2015-2016 sezonu ara transfer döneminde de Önder Karaduman ismi bir çok takımla birlikte anılmaya başlandı. Ancak Karaduman'ın ilk futbola başladığı takım olan Harmantepe yıllar sonra ilk defa A takım kategorisinde liglere katılma kararı alınca genç kaleciye de transfer teklifi götürdü. Hakan Sarıtaş yönetimindeki futbola başladığı kulübün çağrısına hiç tereddüt etmeden olumlu yanıt veren Karaduman bir şampiyonluk macerasına daha başlamış oldu. Sezon sonunda Harmantepe liderin 3 puan gerisinde ligi tamamlayarak yıllar sonra ilk defa katıldığı A takım kategorisinde bir üst lige yükselmeyi başardı. 


2016-2017 sezonu Karaduman'ın bir başka semt takımı için forma giyme zamanı oldu. Yıllar sonra 1. amatör lige çıkma başarısı gösteren Gültepespor, yeni sezonda kadrosunu büyük oranda korumasına rağmen bazı bölgelerde yenilenmeye gitti. İlk olarak kaleyi sağlama almaya çalışan Teknik Direktör Ahmet Altuntaş kaleci Karaduman'a teklif götürür. Karaduman için yeni bir şampiyonluk serüveni olacak olan sezon da Gültepespor ligi ikinci sırada tamamlayarak Süper Amatör lige çıkmak için play off oynamak zorunda kalır. Avcılar Belediye Stadı'nda Mahmut Şevketpaşaspor ile oynanan play off karşılaşmasının normal süresi golsüz eşitlikle sonuçlanınca işler kalecilere kalır  Önder Karaduman penaltı atışlarında yaptığı kurtarışlarla Gültepe Spor'u Süper Amatör Lige taşımayı başarır.


Son durak Ulusspor, 
Karaduman için son durak Ulusspor oldu. Ara transfer döneminde tecrübeli teknik direktör Recep Aykutalp'in daha sonradan takımın başına geçeceği Ulusspor ile anlaşan Karaduman yaptığı önemli kurtarışlarla burada da takımının şampiyonluğunda pay sahibi olan sporcuların arasına ismini yazdırdı. Zorlu bir grupta yer alan Ulusspor kalesinde güven veren Karaduman ile sadece 9 gol gördü ve şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı.
Yeni sezonda da Karaduman bir çok takımın transfer listesinde yer almaya devam ediyor. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.