HAZIRLIK MAÇLARI

19 Haziran 2017 Pazartesi

HALİL İBRAHİM EREN'DEN ŞİKE İTİRAFI (ARŞİV VİDEO HABER)

HALİL İBRAHİM EREN'DEN ŞİKE İTİRAFI
Türk futbolunun unutulmaz golcülerinden Halil İbrahim Eren, "Türk futbolunun her kademesinde şike yapılıyor" dedi ve önemli itiraflarda bulundu.

Eski golcülerden Halil İbrahim Eren, Türk futbolunun her kademesinde 'hatır şikesi, teşvik ve alenen şike' olduğunu söyledi. Eren, "Kendi tecrübelerime dayanarak sadece Spor Toto Süper Lig'de değil, futbolun her kademesinde maalesef şike olduğuna inanıyorum. Futbolculuk dönemimde ben birçok kez şike teklifi aldım. Ancak bunların hiçbirini kabul etmediğim gibi takım arkadaşlarımın da şikeye karışmasını birçok kez önledim" diye konuştu.

"ÇANTAYLA PARA GETİRDİLER"

Halil İbrahim Eren, bir şike teklifini de anlatarak, "Bir Bandırmaspor'da oynuyorken Mersin İdman Yurdu o zamanki adıyla 2. Lig'de oynuyor ve şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Gol atmamam için bana çantayla para getirdiler. Ancak parayı elimin tersiyle ittim ve o maçta golümü de attım. Maçı da benim golümle 1-0 kazandık. O maçta 7.5 lira prim aldım. O para benim için şikeden gelecek milyonlardan çok daha değerliydi" dedi.

"DOĞU BEYAZIT'A SÜRGÜNLE TEHDİT EDİLDİM"

Ankaragücü'ndeyken Diyarbakırspor'la oynanan kupa yarı final maçında şike sezdiğini belirten efsane golcü, "Hem askerliğimi yapıyor hem futbol oynuyordum. Diyarbakır düşme hattındaydı. O yıllardaki statü kupayı kazananın ligde kalmasını sağlıyordu. İlk yarı forvetimiz canla başla oynarken, birçok futbolcu uyurgezer gibiydi. Devrede soyunma odasında su şişelerinden birini kırıp arkadaşlarıma 'Oynayın, bu maçı alacağız, yoksa Ankara'ya dönünce herkese olanları anlatacağım' dedim. Maçı kazandık. Ancak soyunma odasında şişe kırdım diye beni şikayet ettiler. Asker olduğum için binbaşı beni tokatladı. Saçlarımı sıfıra vurdular. Doğu Beyazıt'a sürülmekle tehdit edildim" ifadelerini kullandı.

"ATLARA VURULAN İĞNELERDEN OLDUM"

"Bizim futbol oynadığımız dönemde futbolcular kontrol mekanizması olmadığı için rahatça doping kullanırdı. Bu doping maddelerini masörler alenen uygulardı" diye devam eden Halil İbrahim Eren, şunları kaydetti:

"Ben de bir kez atlara vurulan iğnelerden oldum, 3 kez de hap aldım. Ancak doping yaratıcı futbolcuya yarar değil, zarar getiriyordu. Evet, ilaç aldığım maçlarda çok koşuyordum, hiç yorulmuyordum ama asla zekamı ve yaratıcı özelliklerimi kullanamıyordum. Şimdi her maçta sıkı kontrol olduğu için kimse doping maddesi kullanamaz."

"BİR KEZ HATIR İÇİN KÖTÜ OYNADIM PİŞMANIM"

Futbol hayatında bir kez hatır için kötü oynadığını itiraf eden Eren, " Ankaragücü'ndeyken Bursaspor o yıl bize yumuşak oynayarak puan vermişti. Birkaç yıl sonra ben Gençlerbirliği'ndeyken Bursa küme düşmemeye oynuyordu. Birden duygusallığa kapıldım. Kötü oynadım ama şimdi buna pişmanım" dedi.

"SENELİK KAZANCIMI 1 MAÇTA ÖNERDİLER"

Gençlerbirliği ve Ankaragücü'nde oynarken de birçok kez şike olaylarına şahit olduğunu söyleyen Eren, "Hepsini engellemeye çalıştım. Bugün çok önemli bir noktada görev yapan bir kişi 'Bize gol atma' diye orta sahada oynayan bir Yugoslav futbolcuya para teklif etti. O Yugoslav oyuncunun maçta penaltı yapmasını istedi. Yapılan teklifi net olarak hatırlıyorum. Konuşulan rakam benim yılda 18 milyona oynarken 1 maç için 15 milyon liraydı. Ancak ben kendisini terslediğim gibi o Yugoslav futbolcunun almasını da engelledim. Beni satın alacak para o zaman da şimdi de icat edilmedi" diye konuştu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.