HAZIRLIK MAÇLARI

19 Haziran 2017 Pazartesi

Fedakarlıklarla gelen başarı öyküsü "TAŞOLUKSPOR"

Fedakarlıklarla gelen başarı öyküsü "TAŞOLUKSPOR"
Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Taşoluk spor, sezon sonunda bu hedefine ulaşamasa da ligi 2. sırada tamamlayarak 1.Amatör lige yükselmeyi başardı. Ligin en çekişmeli gruplarından biri olan 1. grupta 4 takım lig sonuna kadar şampiyonluk yarışının içinde kaldılar. Bu da son saniyesine kadar nefes kesen bir mücadele izlememizi sağladı.


Nadir Dağ "Başta herkes söz verdi. Sonra yalnız kaldım."
Sezon öncesi bir araya gelen Taşolukspor yöneticileri hedef olarak 1. Amatör ligi koyarlar, ancak bu tabii bir bütçe gerektirmektedir. Burada devreye Başkan Yardımcısı Nadir Dağ girer ve ikili ilişkilerini kullanarak dışarıdan da bir kaç takviye ile iyi bir takım oluşturulur. Bu konuda Nadir Dağ biraz sıkıntılı "Sezon öncesi takım için çalışmalara başladık. Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz, -zaten bir elin parmaklarını geçmiyoruz- takımın kurulma aşamasında her türlü desteği vereceklerini söylemişlerdi. Ancak ligin başlaması ile birlikte yalnız kaldım. Benim üzüldüğüm, destek olmamaları değil, tamam şunu biz yaparız dediklerinde bir beklenti içine giriyorsunuz ve sözler veriyorsunuz, olmayınca sıkıntı oluyor tabii, bir süre sonra telefonlarını bile açmadılar. Sonra kendi başıma yola devam edeceğimi anladım. Takımın yöneticisi, hocası, malzemecisi oldum. Hedefimiz şampiyonluktu."Şampiyonluk için takım kurduk."
"Hedef olarak şampiyonluk olarak önümüze koymuştuk. Hatta hedefimiz namağlup şampiyon olmaktı. Sağ olsunlar mahallemizin çocukları bizi hiç bir konuda üzmediler. Tabii hedefi yüksek tuttuğunuz zaman dışarıdan takviyeye de ihtiyacınız oluyor. Başakşehir'den 2 Sultangazi'den 3 tane futbolcu kattık kadromuza ama bu  arkadaşlarımızda bizden hiçbir ücret talep etmeden bize bir sezon destek oldular. Hatta maçlara gidip gelirken sağolsun Yalçın İpek arkadaşımız dışarıdan gelen futbolcularımıza kendi özel aracı ile adeta servis gibi çalıştı.

"Önce takım olmayı başardık."
Gerek kendi bölgemizden, gerekse dışarıdan gelen oyuncular her alamda fedakar davrandılar. Hiçbir oyuncumuz bizden para talep etmedi. Hatta bazı oyuncularımız lisans paralarını bile kendi ceplerinden ödediler. Zaten dışarıdan evimize davet ettiğimiz futbolcuların ilk önce karakterleri bizim için önemliydi. Huzuru bozmayacak, kapris yapmayacak oyunculardı isteğimiz. Sağ olsun kardeşlerimiz bizi fazlası ile memnun ettiler. Futbolcu kalitelerinin dışında ağabeylikleri ve arkadaşlıkları ile takıma katkı sundular. Çok isabetli seçimler yaptığımızı sezon sonunda yaşadığımız tablo ile gördük. 

"Yeni sezona yeni yönetimle gireceğiz."
Çok iyi bir kadromuz var. Başarılı olmak camiada bir heyecan yaratıyor. Tabii şimdi yeni bir sezon daha var önümüzde, çalışmalara başladık. Ancak Ramazan olması biraz yavaş çalışmamıza neden oluyor. Önce kadrodaki oyuncularımızla görüşmeler yapacağız. Ona göre de yeni sezon için takviye çalışmalarına başlayacağız. Bu sezon yeni yöneticilerle yola çıkacağız. Geçen sezon bu konuda çok tecrübe kazandık. Geçen sezon Lütfü Biçen ve Yaşar Kutusel takıma maddi açıdan biraz destek olmuşlardı. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bu sene elini taşın altına koyacak yöneticiler lazım. Yeni sezonda yönetimde yer alacak arkadaşlarımızın her türlü yükü paylaşacağına inanıyorum. Hedefimiz 1. Amatörde de şampiyonluk. Yeni sezon herkese hayırlı olsun.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.