HAZIRLIK MAÇLARI

5 Haziran 2017 Pazartesi

Çanakkale'de Yeniköy Rüzgarı Esti.

Çanakkale'de Yeniköy Rüzgarı Esti.
Yeniköy, Çanakkale'de yer aldığı U16 Türkiye Şampiyonası 1. kademe grup maçlarını gol yemeden tamamladı.

U16 Türkiye şampiyonası 1. kademe grup eleme maçlarında İzmir temsilcisi Güzeltepe Gençlik ve Balıkesir temsilcisi Burhaniye Belediyespor ile aynı grupta yer alan Yeniköy oynadığı iki grup eleme maçında kalesinde hiç gol görmeden finale adını yazdırmayı başardı. 
Grup eleme maçlarının ilkinde Balıkesir temsilcisi Burhaniye Belediyespor'la karşılaşan Yeniköy sahadan golsüz eşitlikle ayrıldı. İkinci günü dinlenerek geçiren Yeniköysporlu futbolcular Burhaniye Belediye, Güzeltepe Gençlik maçının sonucunu beklemeye başladılar. Güzeltepe Gençlik sahadan 1-0 galibiyetle ayrılarak Yeniköy karşısına avantajlı çıktı. Grubun ikinci karşılaşmasında Güzelce Gençlik maçı dönüm noktası oldu Yeniköyspor için. Bu karşılaşmada kaleci Eray Capar yaptığı kurtarışlarla takımına moral verirken, Yeniköyspor bulduğu tek golle sahadan 1-0 galibiyetle ayrılarak adını finale yazdırmayı başardı.

FİNALDE İSTANBUL DERBİSİ
U16 Türkiye şampiyonası 1.kademem müsabakaları Çanakkale il merkezinde gruplarında şampiyon olan iki İstanbul temsilcisi Küçükçekmecespor ile Yeniköyspor 2. tur biletini almak için karşı karşıya geldiler. Karşılaşmanın normal süresi 0-0 eşitlikle sona erdi. Statü gereğidirek penaltı atışlrına geçildi. Yeniköyspor penaltı atışları sonunda sahadan 9-8 galibiyetle ayrılarak  adını 2. tura ve son 20 takım arasına yazdırmayı başardı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.