HAZIRLIK MAÇLARI

24 Haziran 2017 Cumartesi

Bir Master Takımından Fazlası

Bir Master Takımından Fazlası.
Gebze masterler bayram öncesi 35 çocuğu sevindirdiler, sadece dostluğumuzu değil hayranlığımızı da kazandılar.
Bazı insanların içindeki futbol sevdası yaş ve sınır tanımıyor. Türkiye'de her yerde belli yaşın üzerinde futbol sevdalısı insanların bir araya gelerek oluşturduğu takımlarla adeta bir profesyonel futbol takımı edasında yaz kış, yağmur çamur , sıcak soğuk demeden ülkenin her yerinde müsabakalara katılıyorlar.
Takım olmak, birlikte hareket edebilme, sosyalleşme özelliklerini de geliştiriyor. Bunlardan bazıları eski futbolcu, bazıları ise içinde futbol aşkı ile yansa da işleri veya eğitim tercihleri sebebi ile bir türlü o sahalarda olamamış ama içinde o ateşi hep hissetmiş insanlardan oluşuyor.


Gebze Masterler'de aynı bu şekilde kuruldu yıllar önce, ilk önce amaç sadece hafta da 
bir gün halı sahalarda spor yapmaktı. Sonra bu oluşum büyüdü sosyal bir çevreye oturdu. Artık takım olmuşlardı.  Kimi iş adamı, kimi emekli, kimi esnaf 30'dan fazla futbolcusu ile bir arada skoru değil, dostluğu önceliğine oturmuş, gittikleri deplasmanlarda evlerinde gibi ağırlanan, misafirlerini ise evlerinde gibi hissettiren bir topluluk olarak her master takımının örnek aldığı bir takım.
Bu bayram öncesi yine takım olmanın mutluluğunu birlikte yaşadılar. Ziraat Odasının düzenlediği ve köylerde yaşayan çocukların bayram öncesi ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili olarak kampanyaya takım olarak katıldılar ve 35 çocuğun giyim ve diğer ihtiyaçlarını karşıladılar. Gebze masterlerin bu davranışı herkesin bir anda dikkatini çekse de aslında bu onların ilk olarak yaptığı bir şey değil. Gebze Masterleri tanıyanlar onları her an takım halinde bir okula yardım ederken veya öğrencilere burs verirken veya engelli bireylerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında yanı başlarında görebilirsiniz. Bugüne kadar paylşmadıkları için biz sadece onların futbol takımı yanlarını biliyorduk. Anlaşılan insanlık takımının Gebze Masterler takımından öğrenecek çok şeyi var.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.