HAZIRLIK MAÇLARI

18 Haziran 2017 Pazar

BEYOĞLU’NDA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İFTARDA BULUŞTU

BEYOĞLU’NDA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İFTARDA BULUŞTU
TÜM SPORTİF AKTİVİTELERİMİZİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLADIK
BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN:
“AMACIMIZ; YEDİDEN YETMİŞE, ÇOCUK, YAŞLI, GENÇ, ERKEK, KADIN DEMEDEN HERKESİ İLGİLENEBİLECEĞİ BİR SPOR DALINA YÖNLENDİREREK SAĞLIKLI BİR BEDENE KAVUŞTURMAK”
Beyoğlu Belediyesi’nin tüm sportif aktivitelerini tek çatı altında topladığı “Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü” Hasköy Sahil’de düzenlenen iftar yemeği ile vatandaşlara tanıtıldı. Beyoğlu’nda bugüne kadar yaptıkları tüm sportif aktiviteleri tek çatı altında topladıklarını belirten Başkan Demircan, “Hedefimiz; ilçemizdeki spor kulüplerinin eksikliklerini tamamlayarak hep birlikte büyük başarılara imza atmak” dedi.

Düzenlediği sportif aktivitelerle her yıl genci yaşlısı binlerce vatandaşı sporla buluşturan Beyoğlu Belediyesi bir ilke daha imza attı. Beyoğlu Belediyesi kurduğu “Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü” ile tüm sportif aktivitelerini tek çatı altında topladı. İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleriyle birlikte uluslararası sportif başarılara imza atmayı hedefleyen Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü, Hasköy Sahil’de düzenlenen iftar programı ile vatandaşlara tanıtıldı. Amatör spor kulüplerinin yöneticilerini bir araya getiren iftar yemeğine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

SPOR HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR
İftar yemeğinin ardından ilçedeki sportif faaliyetlerin yer aldığı tanıtım filmi ile başlayan programda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bedenimiz yediğimiz gıdalarla ayakta ama onu hareketli kılmak sporla mümkündür. Onun için spor hayatımızın olmazsa olmazıdır. Bugün öyle bir çağda yaşıyoruz ki şehirlerde yazılım, pazarlama ve hizmet sektörü ön planda. Hal bu olunca insanlar daha az hareket eder oldu. Onun için spor yapmak aynı zamanda bedenin bir ihtiyacı olarak ön plana çıkıyor. Biz İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile hem Kültür Sanat hayatına destek vereceğiz hem de spor hayatını ayakta tutacağız. Amacımız yediden yetmişe, çocuk, yaşlı, genç, erkek, kadın demeden herkesi ilgilenebileceği bir spor dalına yönlendirerek sağlıklı bir bedene kavuşturmak.” dedi.

TÜM SPORTİF AKTİVİTELERİMİZİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLADIK
Başkan Demircan, “Asıl hedef insandır. Biz olaya buradan bakıyoruz. İlçemizdeki spor kulüplerimiz mahallelerimizdeki gençlerimize bir şeylerler kazandıralım diye onları kuşatmaya çalışıyorlar. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak yıl içerisinde birçok sportif aktiviteye imza atıyoruz. Yılda en az 5 bin çocuk Kefken Kampımıza gidiyor. Bir o kadar çocuk da Yaz ve Kış Spor Okullarımıza katılıyor. 3 bin kadın Semt Konaklarımızda spor yapıyor. 12 bin çocuğa ok attırıyoruz. Yaklaşık 4 bin çocuğa yüzme öğrettik. 17 bin çocuğa buz pateni yapma fırsatı verdik. 10 bin çocuk Beyoğlu Kültür Gezilerimize katıldı. Bunlar gibi şuan saymadığım birçok aktivitemiz mevcut. Bu aktivitelerin hedefi onları sosyalleştirmek ve sportif bir kazanım elde etmelerini sağlamaktır. Beyoğlu Belediyesi olarak bugüne kadar yaptığımız tüm aktiviteleri Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü’nü kurarak tek çatı altında topladık. Hedefimiz ilçemizdeki spor kulüplerinin eksikliklerini tamamlayarak hep birlikte büyük başarılara imza atmak. Artık bundan sonra hep birlikte önümüze bakacağız.” ifadelerini kullandı.
Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.