HAZIRLIK MAÇLARI

18 Haziran 2017 Pazar

Belçika’nın gol kralı Diyarbekirspor’da

Belçika’nın gol kralı Diyarbekirspor’da
Türkiye Sportoto 3. lig takımlarından Diyarbekirspor Ünlü teknik adam Necat Gürpınar direktörlüğünde yeni sezona büyük iddialarla giriyor. Belçika liglerinde fırtına gibi esen ve grubunda iki sezondur gol kralı olan Türk asıllı Belçikalı futbolcu Kenan Agar bu sezon Diyarbekirspor formasını giyecek. Sürpriz transferin yankıları Belçika ve Türkiye kamuoyunda heyecan uyandırdı.

Ünlü spor adamı ve tecrübeli Antrenör Necat Gürpınar’ın teknik direktörlüğünde büyük bir atılım içine giren Sportoto 3. Lig takımı Diyarbekirspor, alt yapı çalışmalarının yanı sıra flaş transferleriyle de kendinden söz ettiriyor.  Diyarbekirspor bu kez Belçika futbol takımlarında oynayan ve 28 golle grubunun gol kralı olan Türk kökenli futbolcu Kenan Agar’ı kadrosuna kattı. 

BELÇİKA LİGİNDE GOL KRALI
1995 tarihinde Belçika’da dünyaya gelen Kenan Agar, ilk profesyonel adımını 2012 Belçika KSV Temse takımında attı. 2015 sezonunda FC  Sportkring Sint_Niklaas takımına transfer olan futbolcu ilk sezonunda 20 gol atarak gol kralı oldu. 7’de asisti bulunan Kenan Agar takımının en skorer oyuncusu oldu. 

ASİSTLERİ İLE DİKKAT ÇEKTİ
20162017 sezönunda bu çıkışını sürdüren golcü futbolcu 22 gol ve 6 asist ile yline takının en skorer ismi olan kenan Agar 28 gole direkt katkıda bulundu. 2 sezon üst üste gol kralı olan futbolcu yeni sezonda Diyarbekirsporu için ter dökecek. Belçika futbol yorumcuları tarafındanda övgüler toplayan Kenan Agar’ın Sportoto 3. Ligine çok farklı bir hava katacağı şimdiden futbol otoriteleri tarafından idia ediliyor.  Öte yandan Diyarbekirspor Teknik Direktörü Necat Gürpınar, bayram sonrasında seçmeleri tamamlanan futbolcularla birlikte Diyarbekirsporun, Kızılcahamam kampına alınacağını söyledi. Yeni sezona son derece iddialı bir şekilde hazırlanan Diyarbekirspor top koşturacak yeni futbolcularda da büyük bir heyecan ve azim gözleniyor. 

Kenan Agar;
2016-2017: FC sportkring Sint-Nilaas 22 + 6 asist
2015-2016: FC Sportkring Sint-Niklaas 20 gol + 7 asist
2012-2015: KSV TEMSE

Haber :İlker Alpkaya

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.