HAZIRLIK MAÇLARI

26 Mayıs 2017 Cuma

Yüzme Federasyonu Başkanı Yalçın "BAKÜ BAŞARIMIZI MİLLETİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ"

Yüzme Federasyonu Başkanı Yalçın "BAKÜ BAŞARIMIZI MİLLETİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ"
4. İslami Dayanışma Oyunları'nda yüzme branşında adeta kürsüye ambargo koyan yüzücülerimiz 27'si altın olmak üzere 60 madalya ile yurda döndü.

''2013 yılında Endonezya'da düzenlenen 3. İslami Dayanışma Oyunları'nda Türkiye, yüzmede 11'i altın 31 madalya kazanmıştı. Yüzmeye yeni bir soluk sloganıyla çıktığımız yolda, yeni yönetimimizle birlikte hedef ve başarı çıtamızı gözle görülür derecede yükselterek yeni başarılar için kollarımızı sıvadık.

Bakü'de yapılan 4. İslami Dayanışma Oyunlarında önceki dönemin 2 katı başarıya ulaşmamızda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım' a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç' a şükranlarımızı sunarız. Bakü İslam Oyunları'nın son bulmasıyla Millilerimiz, yüzme branşında 8 gün süren yarışlar boyunca 27 Altın, 19 gümüş, 14 Bronz toplamda 60 madalyayla ülkemizi gururla temsil etmiştir.

Emeği geçen herkese teşekkürü borç biliyoruz. Almış olduğumuz başarılı sonuçları devam ettirebilmek adına yeni dönemde uluslararası arenada mücadele edebilecek fiziksel ve mental olarak güçlü sporcular yetiştirebilmek için tüm yüzme camiasının faydalanabileceği şekilde kurullar oluşturulmuştur.

Gelecek yıllarda büyük başarılar elde edebilmek için yola çıkan kafilemizden güzel haberler almaya devam edeceğimizden hiç şüphemiz yok. Bütün gayretimiz Yeniden büyük Türkiye idealinin, 2023- 2071 hedeflerini yüzme camiasının vizyonuna da taşımaktır. Bu minvalde Bakanlığımızla eş güdümlü yapmakta olduğumuz çalışmalar kısa sürede kurumsallaşmak adına meyvelerini vermeye başlayacaktır. Bu vizyonun ilk sonuçlarını Bakü'de gururla aldık ve milletimize armağan ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan milletimize de selam ve muhabbetlerimizi gönderiyoruz.''

Saygılarımla

Erkan YALÇIN
Federasyon Başkanı"

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.