HAZIRLIK MAÇLARI

17 Mayıs 2017 Çarşamba

YEŞİLOVA ESNAF STADI YENİLENİYOR.

YEŞİLOVA ESNAF STADI YENİLENİYOR.
Küçük Çekmece ilçesinin güzide statlarından Yeşilova Esnaf Kemal Aktaş Stadı’nın aşama aşama yıkılıp yenilenme çalışmalarına başlandı.

Stadın yıkılan tribünlerinin olduğu zemin düzeltilirken 6 metre daha aşağıya inilerek tribünlerin altına yapılacak olan dükkanlar ve depolar için yer açılacağı kaydedildi. Kulüpten yapılan açıklamada dükkanların bitirilmesinin ardından öncelikli hakların mevcut kiracılara verileceği, kiracıların mağdur edilmemesi için bu yolun izleneceği ifade edildi. Konuyla ilgili olarak Yeşilova Esnafspor yönetiminin de K.Çekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’den bu konuda özel ricada bulunacağı elimize ulaşan bilgiler arasında.
Yönetimin tribün, dükkan ve depoların bitirilmesinin ardından Milli Emlak Müdürlüğü ile kulüp arasındaki protokolün devamı konusunda güvence aldıktan sonra kulüp binasının yıkımına izin vereceği belirtildi.
Bu arada Yeşilova Esnaf Stadı’nın yüklenici firma ile belediye arasındaki protokol gereği uzunluğunun 90 metreden 100 metreye çıkarılacağı, 57 metre olan eninin de 60 metreye çıkarılarak nizami ölçülere getirileceği öğrenildi. Stadın tamamen bitmesi ve kulübe teslim edilmesinin ise en az 15 ay süreceği, stadın 2018- 2019 sezonunda resmen hizmete geçmesinin planlandığı bildirildi.


YEŞİLOVA ESNAF’TA FEDA YILI
Yeşilova Esnafspor’da 2017- 2018 sezonu öncesi Feda yılı ilan edildi. Kulüp Başkanı Ahmet Ulaş bu sezon sadece yönetimin değil futbolculardan da elerini taşın altına koyarak fedakarlık beklediklerini söyledi. Ulaş “Bu sezon kulüpte herkes elini taşın altına koyacak. Tesisler bittiği zaman bizim yanımızda duran, bizimle birlikte sıkıntıya katlanan, fedakarlık yapan futbolcu arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Kapımız herkese açık. Esnafspor’a vefa borcu olan kim varsa bu sene Esnafspor’un tekrar Süper Amatör Kümeye çıkması için fedakarlık yapmasını bekliyorum.” diye konuştu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.