HAZIRLIK MAÇLARI

26 Mayıs 2017 Cuma

ULUSSPOR 1. AMATÖR LİGDE

ULUSSPOR 1. AMATÖR LİGDE
İstanbul 2. Amatör Küme 12. Grup’ta mücadele eden Beşiktaş ilçesi temsilcisi Ulusspor, BAY geçireceği son hafta öncesinde en yakın takipçisinin 4 puan önünde şampiyonluğa uzandı.
Yeni sezon öncesi kısıtlı imkânlarla kadrosuna 1. Amatör ligden birkaç oyuncu katan Mavi-Beyazlı ekip, ligin ilk iki haftasında sadece 1 puan toplayabildi. İlk iki haftadaki puan kayıplarının ardından takımın başına getirilen tecrübeli teknik adam Recep Aykutalp ile çıkış yakalayan Ulusspor, geri kalan 14 maçta sadece 1 beraberlik alarak bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.


Tecrübe Kazandı
Sezon başı takıma kazandırılan Anıl Vurkan Yılmaz, Nurettin Yıldız ve Ali Yaşar Eskioğlu gibi tecrübeli oyuncular şampiyonlukta büyük rol oynadı. Saha içinde ve dışında takıma büyük destek veren ve kaptanlığa getirilen Davut Gecü, tecrübesi ile hem taktik hem de mental anlamda takıma büyük katkı sağladı. Davut Gecü’nün yanı sıra büyük fedakârlıklar yaparak saha içinde ve dışında takımın her zaman yanında olan amatör kümenin tecrübeli ismi Tuncay Çelik de başrole adını yazdırdı. 1. Amatör ligde şampiyonluk sevinci yaşayıp takıma kazandırılan kaleci Önder Karaduman ise 16 maçta kalesinde sadece 9 gol görerek bir kez daha şampiyonluk sevinci yaşadı.

16 maçta 71 gol kaydeden Mavi-Beyazlı ekipte genç yıldızlar Mert Karagöz(20 gol) ve Oğuz Şahin(16 gol) attığı gollerle şampiyonluk yolunda takımın gol yükünü çekti.
En son 2013-2014 sezonunda 1. Amatör Küme'de mücadele eden Ulusspor, 2. Amatör ligde oynadığı 16 maçta 13 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 41 puanla ligi ilk sırada noktaladı.

2 yorum :

Adsız dedi ki...

Burda kesinlikle haksız prim yapmanızı kınıyorum. Sanki takımı siz şampiyon yapmış gibi göstermeniz sizin karakterinizi ortaya çıkarıyor. Siz zor maçlarda yanlarım ağrıyo derken burda yazmadığınız isimler göğüs gere gere o maçları çıkıp o formayı terletmiştir. Biz sadece futbolumuzu oynarız saha dışı kelime trafiği yapmak bizim işimiz değildir.

Hakan Ertürk dedi ki...

Çok değerli arkadaşlar,
Ulusspor ve camiası bu sezon ortaya koyduğu performansla taraflı tarafsız spor camiası içinde olan herkesin takdirini toplarken, aynı zamanda bu başarısını şampiyonlukla taçlandırarak 4 sezon sonra yeniden 1. amatör lige yükselme başarısını göstermiştir.
Bu başarı hikayesi benim tarafımdan yayınlanan bir yazı ile analiz edilmiş ve öne çıkan sporcuların isimleri zikredilmiştir.
Unutulmamalıdır ki futbol bir takım oyunudur. Elbette bu kazanılan başarıda herkesin bir payı vardır. Yöneticisinden, malzemecisine kadar. Ancak unutulmamalıdır ki,Ulus Spor'u küllerinden yeniden ayağa kaldıran ve saha içinde, saha dışında takdire şayan hale getiren bazı isimleride unutmamak gerekir. Yakalanan bu başarıda İstanbul'un en önemli Teknik Direktörleri arasında yer almayı başaran Sayın Recep Aykutalp'i anmadan geçmek doğru olurmu ya da sadece İstanbul'da değil katıldığı tüm organizasyonlarda beyefendi kişiliği, abiliği ve takım ruhunu ilerlemiş yaşına rağmen gençlere taş çıkartan performansı sergileyen Davut Gecü'yü yada başarılı performansı ile üstüste şampiyonluklar yaşayan kaleci Önder Karaduman'ı ya da eğitim camiasında yer alan ve çocuklara duyduğu sevgiyi takım ruhuna taşıyan Anıl Hocamızı peki bu şampiyonlukta attıklaı gollerle Ulsspor'lu futbolcu, taraftar,Teknik ekip herkesi bir sevinç yumağı haline getiren Mert Karagöz ve Oğuz Şahin'i anmamak ve anlatmamak olurmu. Evet Ulusspor sınıfı geçmiş, ancak adını yazmaktan imtina ederek yukarıdaki yorumu yazan arkadaşımız 2. Amatör ligde sınıfta kalmıştır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.