HAZIRLIK MAÇLARI

24 Mayıs 2017 Çarşamba

SUALTI HOKEYİNDE, DENİZ YILDIZLARI VE BİLİMSEL YÜZME SPOR KULÜBÜ TAKIMLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

SUALTI HOKEYİNDE, DENİZ YILDIZLARI VE BİLİMSEL YÜZME SPOR KULÜBÜ TAKIMLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Federasyonumuzun 2017 faaliyet programı kapsamında gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde Deniz Yıldızları, kadınlarda Bilimsel Yüzme takımları şampiyon oldu.

19-21 Mayıs tarihleri arasında Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirdiğimiz şampiyonada 16 erkek ve 10 bayan takımı 3 gün boyunca nefes kesen maçlara imza attı.

Erkekler kategorisinde yapılan mücadelelerde
Deniz Yıldızları Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldırırken, ikinci sırayı ODTÜ Spor Kulübü , Üçüncü sırayı ise Türk Telekom Spor Kulübü aldı.


Kadınlarda ise maçlarda başarılı bir performans ortaya koyan Bilimsel Yüzme Spor Kulübü şampiyonluk sevincini yaşadı. 2. liği ise Buz Yüzme Spor Kulübü kazanırken, 3. sırayı Başkent Su Sporları Kulübü aldı.
Yapılan ödül töreninde 2015-2016 yıllarında sualtı hokeyinde dereceye giren milli takım sporcularına da başarılarından dolayı Federasyon Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen tarafından çeşitli hediyeler verildi.


FEDERASYON BAŞKANI DOÇ. DR. ŞAHİN ÖZEN, ŞAMPİYON TAKIMLARI TEBRİK ETTİ

Şampiyonluk yarışmalarına katılan bütün takımları, azimli ve kararlı mücadelelerinden dolayı tebrik eden Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen şunları söyledi: “Kütahya, sualtı hokeyinde güzel müsabakalara tanık oldu. Gerçekten çok zor bir spor. Dayanaklılık, kararlılık, göğüs göğse mücadele ve en iyi taktikleri uygulayan takımlar madalya kürsülerine çıkmayı başardılar. Şampiyon takımlarımızı ve dereceye girenleri yürekten kutluyorum.”

Federasyon Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, başta Dumlupınar Üniversitesi olmak üzere Spor Genel Müdürlüğü’ne, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, Kütahya Valiliği’ne, Kütahyalı sporseverlere ve gece gündüz çalışan organizasyon ekibine, bu başarılı organizasyondaki emekleri ve destekleri için teşekkür etti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.