HAZIRLIK MAÇLARI

10 Mayıs 2017 Çarşamba

Şile Yıldızspor BAL'lı Takım

Şile Yıldızspor BAL'lı Takım
2016-17 sezonunda Süper Amatör ligde grubunda şampiyon olarak klasman grubuna kalmayı başaran Şile Yıldız Spor, klasman liginde de yer aldığı A grubunda gösterdiği performansla ligi 3. sırada tamamlayarak Bölgesel Amatör Ligde yer alan bir İstanbul takımı ile play out müsabakası oynama şansı yakalamıştı. Geçtiğimiz hafta sonunda  Bölgesel Amatör Lig'in İstanbul temsilcilerinden Zeytinburnu 1957 spor ile play out maçı oynayan Şile Yıldızspor rakibini 4-2 yenerek Bölgesel Amatör lige çıktı.

Maltepe Hasan Polat stadında oynanan karşılaşmada normal süresi 2-2 beraberlikle sonuçlanan karşılaşmanın uzatma devrelerinde nefes kesen dakikalar sonunda Şile Yıldızspor sahadan 4-2 galibiyetle ayrılarak adını Bölgesel Amatör lige yazdırmayı başardı.

Büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk yarısı golsüz eşitlikle geçilirken, İkinci yarıda takımlar adeta gol sağanağı yarattı. İkinci yarının hemen başında Şile yıldız 50. dakika da Samet ile 1-0 öne geçmeyi başardı. Buna Zeytinburnu 1957'nin cevabı 56. dakika da Kadir Yiğit ile geldi 1-1
Bu sefer Zeytinburnu 1957 68. dakika da  Nijeryalı Julius Dramola'nın golü ile 2-1 öne geçmeyi başarsa da 86. dakika da Murat Açıkel busefer Şile Yıldız Spor lehine eşitliği sağladı. 2-2 
Karşılaşmanın normal süresi karşılıklı atılan gollerle 2-2 sona erdi. Zeytinburnu 1957, 76'da Barış Boylu'nun atılmasıyla 10 kişi kaldı.

Uzatmalarda dakika 95'te Uğur Uygun da kırmızı görünce Zeytinburnu 9 kişi kaldı. Şile Yıldız 97'de Hakan Akpınar penaltı kaçırsa da 104'te Yeşil-Siyahlılar bir penaltı daha kazandı, Erdi Yeşiltepe durumu 3-2'ye getirdi. Yusuf Mızrak 109'da Şile Yıldız'ı 4-2 öne geçirdi.
Golden sonra Zeytinburnu 1957 sahadan çekildi. Karşılaşma hakkında son kararı TFF verecek olsada, kararın Şile YıldızSpor lehine çıkacağı bekleniyor.
Haber : Hakan Ertürk
Foto : Kadir Küçükay

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.