HAZIRLIK MAÇLARI

24 Mayıs 2017 Çarşamba

SEYMEN GENÇTÜRK, BEYKOZ KULÜPLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

SEYMEN GENÇTÜRK, BEYKOZ KULÜPLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.
4 Haziran'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek İASKF ( İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ) Genel kurul seçimleri öncesinde yarışa girecek iki isimden biri olan Seymen Gençtürk Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüp Temsilcileri ile bir araya geldi.
3 Sene önceki seçimler öncesinde de Beykoz’a gelmeyi bugün yaptıkları etkinliğin bir benzerini yapmak istediklerini ancak bunun engellendiğini hatırlatan Gençtürk, “ 3 yıl sonra da olsa gelip o günlerdeki düşüncelerimizi de yansıtan bu günlere değin Amatör Spor Kulüp camiasını ilgilendiren geniş bir bilgi paylaşımında bulunduk. İstanbul seçimlerinde önemli bir ağırlığı olan Beykoz Kulüpleri ile bir araya gelmekten son derece mutlu olduk, dolayısı ile tüm katılımcı kulüp temsilcilerine teşekkürlerimizi iletmek isterim ” diye konuştu.

Paşabahçe Spor Kulübü Tesislerinde bulunan Pasha Garden’da yapılan toplantıya Başta Beykoz İlçesinin 7 Süper Amatör Lig temsilcisinin 5'i katılım gösterirken, diğer kulüplerden de  ilgi büyüktü. Toplantıda Seymen Gençtürk dışında birlikte yla çıktıkları Yetkin Karakaş, Tahsin Öncül, Rıza Çavuşoğlu, Recep Kelment, Hüseyin Gediz ve Murat Ünal’da hazır bulundu.

Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ile Çavuşbaşıspor Kulübü 2.Başkanı Ali İhsan Ayar, toplantının Beykoz İlçe Temsilcileri olarak yer aldılar. İASKF Adayı Seymen Gençtürk geniş bir açıklamada bulunurken, kendisi ise birlikte bir dönem İASKF Yönetiminde birlikte yer aldığı ve sonrasında görevlerinden ayrılan Yetkin Karakaş‘ın geçen süreçte verdiği Hukuki ve maddi rakamları içeren doyurucu açıklamaları büyük bir ilgi ve de şaşkınlıkla karşılandı.

Gerçekleşen Toplantıda Beykoz 1908, Soğuksuspor, Paşabahçespor, Kavacıkspor ve İstanbul Mesudiyespor temsilcilerinin dışında Örnekköy, TED İstanbul Koleji SK, Çavuşbaşıspor, Kanlıcaspor, Gümüşsuyuspor, Beykoz Belediyespor, Beykoz Folklor SK,  Beykoz Masterler SK Kulüp temsilcilerinin yanı sıra birçok antrenör de katılım sağladı. Bazı kulüpler ise değişik nedenlerden dolayı çok istemlerine karşın katılamadıklarını söyleyip, yaşanan süreci desteklediklerini beyan etmekten geri durmadı.

İASKF Başkan Adayı Seymen Gençtürk programın başında Beykoz İlçesine 3 yıl önceki seçimler öncesinde de gelme niyetinde olduklarını söylerken, ” Maalesef bu demokratik hakkımızın kullanımına engel olundu, birileri Beykoz bizim Kalemiz diyerek, buna engel oldu. Şimdi bile birkaç kulüpte yapacağımız programlar son anda iptal edildi. Bu neyin korkusu, ya da korkulacak bir icraatınız yok ise , işinizi düzgün yapıyor iseniz neden kulüpleri alıp iptal ettiriyorsunuz. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Amatör Camiasında çok köklü bir değişime gidilmesi şart. 6 yıldır görevdeler ne yaptıklarını, yapabildiklerini gönül rahatlığı ile anlatabiliyorlar mı? Kulüplerin toplantı hakkına ipotek koymak neyin nesi” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Camiasının aynı zamanda çok büyük bir kitle oluşturduğunu ancak bunun yıllardır, olumlu yönde değerlendirilemediğini söyleyen Gençtürk, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı ;

” İASKF Seçimleri öncesinde 3 aday yola çıktı, Lemi Çelik’in çekilmesinin ardından Ali Düşmez ve Bizim sunacağımız listeye yarışacak. Bu seçimlerin Amatör Camiası için son derece önemli olduğunu söyleme isterim, iddia ediyorum bu seçim bir değişim sürecinin de başlangıcı olacak. Bakınız diğer aday ilçeler gidip hep bildik şeyleri tekrarlayıp durmakta. Güngören’de bir toplantı yaptık, orada bir kulüp temsilcisi çok çalışıyorlar, iyi şeyler yapıyorlar dediğinde ona sordum örnek ver diye dakikalarca düşündü cevabında daha önce Şampiyonluk Kupası alamıyorduk, şimdi alıyoruz dedi…bakınız kamuoyunda kulğp mesajlarına bunu çok dillendiriyorlar. Yani kimse kusura bakmasın kupaların altında büyük bir emek, mücadele var da bu kadar dar bir alana sıkıştırılabilen bir düşünce aktarımı var. 1 Kupa ile mutlu olunacaksa vah halimize demeden duramıyorum.”

” Bakınız biz 2014’deki seçimde de bir şeyler gözlemledik, bu camianın ana eksenini oluşturan kulüplerin yanında 400 civarında daha önce hiç görmediğimiz, duymadığımız spor kulüplerinin oy kullandıklarını gözlemledik. Yani seçim kazanabilmek için Beykoz dahil her ilçede birçok spor kulübü kuruldu, delege yapıldı. Bilardo Kulübünden, Tekvando kulübüne, su sporları kulüplerinden bir birinden değişik dallarda birçok kulüp sırf bana oy getirsin mantığı ile üye yapılıyor. Bu seçimlerde de aynı durumu üzülerek gözlemliyoruz. Önemli olan Kulüplerin sesine kulüp verebilmek, onların sorunlarına ciddi çözümler üretebilmek, gönüllerine girebilmek bunu başaramayacağını anlayanlar 400 delege oyu çantada keklik olsun diye geleni geçeni federasyonumuza kaydediyor. Bir de bize destek vereceklerini açıklayan kulüpleri ki biz bunu 2014 seçimlerinde yaşayarak gördük, değişik operasyonlar ile kararlarından döndürdüler, şimdi bu kulüplerden bazıları gelmiş biz o zaman hata yaptık, sizi destekliyoruz gelin buyurun kulübümüze demekte, ancak bize dik duracak isimler ve kulüpler lazım, tabii ki onlarla artık muhabbetimizi kestik, tekliflerini reddediyoruz. Biz işte o seçimler döneminde saptadığımız usulsüzlüğü hukuki belgeler ile birlikte mahkemeye taşıdık. 5-6 Mahkeme duruşmasından sonra 2 Mayıs’taki mahkeme seçimlerden sonraki bir tarihe yani 7 Temmuz’a atıldı. Projelerimizi sunmamamız için bizi ilçelere sokmamak için müthiş bir çaba içerisindeler. Sağ olsun Beykoz bugünkü toplantı ile dik duruşunu gösterdi, bize oy verin ya da vermeyin bizler projelerimiz sizlere sunabilelim mesele bu kadar basit ”

DELEGE LİSTESİ AÇIKLAMA OYUNLARINI BOZDUK
“ İASKF Seçimleri öncesinde mevcut yönetimim listeleri 1 gün önce açıklama düşüncesi vardı, delegeleri görme şansımız onlara ulaşma şansımız olmayacaktı. Bir kulüp olarak yaptığımız Hukuki başvurunun ardından Listeler 15 gün önceden açıklandı…zaten listeleri incelediğinizde yaşana tuhaflıkları sizlerde Beykoz Delegelerini görünce anladınız…ilçenizden bir kulüp, yani Göllü Spor Kulübü adına 3 delegenin başında neden TFF İstanbul İl Başkanı, Maltepe Bölgesi takımının başkanı Ali Tanrıyaşükür’ün olmasını, 3.sırada yine Beykoz dışından Federasyon Kadın Futbolundan tanıdığımız bir ismin olmasının mantıklı bir izahını yapabilirler mi? bu hiç etik olan bir davranış mı? öyle ki unvanı TFF İstanbul İl Temsilcisi olan bir isim buna sebebiyet vermekte. Neden kendi ilçesinde kendi kulübünden listede olmamış, çünkü oradaki kendi kulübünün oyu kesin, o da Beykoz’da kendine bir yer bulmuş, Göllü Spor Kulübüne emek veren var mı 3 kişi arasında? ”

BU DELEGE LİSTESİNE BİR İSİM DAHA İLAVE OLURSA HESABINI SORARIZ
İASKF Başkan Adayı Seymen Gençtürk, toplam 517 Kulüp adına 1552 delegenin adının yazılı olduğu Hazirun delege Listesine bu andan sonra bir ilave dahi yapılırsa karşısında bizi bulur derken, mahkeme yolu açılır diye konuştu. Birileri için Asıl beklentinin Eylül Ayında yapılacak TASKK seçimleri olduğunu belirten Gençtürk, ” İşte bu nedenle çeşitli baskı ve yıldırmalar ile ne olursa olsun İASKF seçimlerini kazanıp TASKK seçimlerine güçlü girme niyetindeler çünkü orada müthiş bir bütçe var ( 24 Milyon ), onu kaybetmek istemiyorlar, bu bütçeyi kendileri yönetmek istiyorlar. ” diye konuştu.

” Göreve geldikleri anda 1999 üst yaş grubundan kesinlikle lisans işlemlerinde maddi bir talebimiz olmayacak, bu şekilde kulüplerimize yıllık 6-10 bin lira arasında bir rakam avantajı sağlayacağız. Yine diğer lisans işlemlerinde İASKF Paylarının alınmasına son vereceğiz, TFF Payının alınmaması için de mücadele edeceğiz. Bakınız o çok anlattıkları konu var ya, han lisans ücretlerinde 50-100 lira indirime gittikleri onu biz 2014 seçimleri öncesinde projelerimiz arasında yayınlamamış olsa idik, onlar bu indirimleri yapmazdı, şimdilerde futbolcu başına 1000 lira ödüyor olacaktınız “
Haber :Talip Ercan

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.