HAZIRLIK MAÇLARI

19 Mayıs 2017 Cuma

Serik Açık’ta İlk Hamleler Yapıldı

Serik Açık’ta İlk Hamleler Yapıldı
7 Farklı ülkeden 220 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Serik Belediyesi Çilek Festivali 1. Uluslar arası Satranç Turnuvası'nda ilk hamleler atıldı. 16.05.2017 tarihinde Maya Word Belek Hotel’de başlayan ve 11 ünvanlı, 8 yabancı sporcunun katıldığı turnuvada yarışmacılar kıyasıya bir yarışın içine girdiler.

16 Mayıs Salı Günü Saat 15.30’da yapılan Açılış törenine Serik Belediye Başkanı Prof.  Dr. Ramazan ÇALIK katılırken ayrıca, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin OKUDAN, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf DOĞRUER, Yönetim Kurulu Üyesi  Ali Ümit ŞİFAVER. Sporcular ve sporcuların velileri de iştirak ettiler.


Açılışta konuşma yapan Serik Belediye Başkanı Ramazan ÇALIK, Serik Belediyesi olarak spora çok önem verdiklerini bunun sonucunda da çok güzel başarılar elde ettiklerini belirtti. Satranç alanında da yaptıkları turnuvalarla Serik İlçesinde satranç sporuna olan ilgiyi arttırdıklarını ve sporcuların başarılarının geliştiğini belirterek bu yıl birincisi yapılan bu turnuvanın önümüzdeki yıllarda daha geliştirilerek devam etmesini temenni ettiğini söyledi. Belediye Başkanı Sayın Ramazan Çalık'ın ardından konuşma yapan Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf DOĞRUER, Belediye Başkanına katkılarından dolayı teşekkür etti.
Turnuva canlı yayınını ve internet sitesini inceleyen Ramazan Çalık Federasyon Başkan vekili Yusuf Doğruer ile birlikte turnuvanın sembolik açılış hamlesini gerçekleştirdi. 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.