HAZIRLIK MAÇLARI

26 Mayıs 2017 Cuma

Nazmi Bari Cup'a Türk sporcular damga vurdu

Nazmi Bari Cup'a Türk sporcular damga vurdu
Türk tenisinin efsane ismi Nazmi Bari anısına İstanbul'daki TED Spor Kulübü kortlarında bu yıl 10'uncusu düzenlenen Nazmi Bari Cup ITF Gençler turnuvasında kupalar sahiplerini buldu.

Ted Spor Kulübü'nün düzenlediği ve artık bir gelenek haline gelen, 13- 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 18 Yaş Altı Uluslararası Tenis Turnuvası’na 18 ülkeden 240 oyuncu katıldı. Birbirinden başarılı sporcuların ter döktüğü turnuvada kortlarda kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Grade 4 seviye organizasyonun tek erkekler ve tek kızlar finalleri Türk sporcular arasında oynandı. Hafta boyunca set kaybı yaşamayan 1 numaralı seribaşı Yankı Erel, finalde Baran Cengiz'i 6-2, 6-3 yenip zirveye çıkarken; Zeynep Sönmez'i 6-4, 4-6, 6-0 mağlup eden Erçetin ise kariyerinin ilk zaferine uzandı.

Nazmi Bari Cup çift kızlar mücadelesinde Başak Akbaş/Deniz Çömlek ikilisi, finaldeki rakipleri Lana Kentchiashvili/Kristina Pukhaeva'nın maça çıkamaması neticesinde ipi göğüslerken; çift erkeklerde Kazak ikili Sultan Narbekov/Malik Omarkhanov'un üstünlüğü vardı.

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da oynanan tek kızlar ve tek erkekler final maçlarının ardından çift kızlar ve çift erkekler final maçları oynandı. Akabinde düzenlenen ödül töreninde, turnuvada dereceye sporculara kupalarını Nazmi Bari’nin kızı Fatoş Bari, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Nilgün Kratzer, Işık Tok, Nureddin Cakcak takdim etti. 

Turnuvada dereye giren sporcuların isimleri ise şöyle; 

Tek Kızlar Şampiyonu; Ekin Erçetin 
Tek Kızlar Finalisti; Zeynep Sönmez 
Tek Erkekler Şampiyonu; Yankı Erel 
Tek Erkekler Finalisti; Baran Cengiz 
Çift Kızlar Şampiyonları; Başak Akbaş/ Deniz Çömlek 
Çift Kızlar Finalistleri; Lana Kentchiasvilli/ Kristina Pukhaeva 
Çift Erkekler Şampiyonları; Sultan Narbekov/ Malık Omarkhanov 
Çift Erkekler Finalistleri; Nicoloz Davlianidze/ Zura Tkemaladze

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.