HAZIRLIK MAÇLARI

2 Mayıs 2017 Salı

Masa Tenisi Federasyonu Spor Toto Süper Ligi 7.etap müsabakaları Kocaeli'nde yapıldı.

Masa Tenisi Federasyonu Spor Toto Süper Ligi 7.etap müsabakaları Kocaeli'nde yapıldı.
Masa Tenisi Spor Toto Süper Ligi 7.etap maçları Kocaeli Hasan Gemici Spor Salonu’nda oynandı.


İki gün süren maçlar sonunda erkekler play-off grubunda Beşiktaş, bayanlar play-off grubunda ise Bursa Büyükşehir Belediye Spor liderliklerini devam ettirdiler.

Sekiz takımın mücadele ettiği erkekler Play-Off grubunda; Kocaeli etabına en yakın takipçisi Çukurova Üniversitesi’nin bir puan önünde lider başlayan Beşiktaş, oynadığı dört maçın üçünü kazanırken, İstanbul BBSK’ya mağlup oldu. 7.etapta dörtte dört yapan Çukurova Üniversitesi, liderle puan farkını kapatırken, siyah-beyazlılar averajla ilk sıradaki yerini korudu. Her iki takım ligin son etabı Bursa’da şampiyonluk için karşı karşıya gelecekler. Ligin ilk yarısındaki maçı Çukurova Üniversitesi 4-3 kazanırken, play-off ilk devresindeki maç Beşiktaş’ın 4-1 üstünlüğü ile tamamlanmıştı.

Kocaeli etabından üç galibiyet çıkartan İstanbul BBSK üçüncü sıraya yükseldi. 7.etaba üçüncü başlayan Telekom ise etabı tek galibiyetle kapatınca 5.sıraya geriledi. Kocaeli’nden üç galibiyetle dönen İstanbul Kupası Tenisspor ise dördüncülüğe yükseldi.

Toplam sekiz takımın yer aldığı Bayanlar Play-Off grubunda Bursa Büyükşehir Belediyesi dört maçını da kazanarak yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Yeşil-beyazlılar gibi Kocaeli etabında dört maçını da kazanan Ankara TİGEM ikinci, Fenerbahçe üçüncü sırada yer aldı. Kayseri temsilcisi Kocasinan Belediyesi ise Fenerbahçe karşısında aldığı yenilgi ile ligi üçüncü bitirme şansını kaybetti. Şampiyonluk düğümü, Bursa Büyükşehir Belediye Spor, Ankara TİGEM ve Fenerbahçe’nin ligin son etabı Bursa’da birbirleriyle yapacakları maçlardan sonra çözülecek.

Klasman grubu erkeklerde TED ilk sıradaki yerini korudu. Dört maçını da kazanan Adana MTİ, klasman birinci olup ligi 9.sırada bitirme şansını son etaba taşıdı. İki takım ligin son etabında Bursa’da karşı karşıya gelecek. Düşme hattından çıkamayan son üç takım Antalyaspor, Kocasinan Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, sezonun bitimine bir etap kala düşmeleri kesinleşti.

Bayanlar klasman grubunda ise İstanbul BBSK ilk yenilgisini almasına rağmen birinci sıradaki yerini korudu ve en yakın takipçisi Telekom ile arasındaki puan farkını 4'e yükselterek, ligi 9.sırada bitirmeyi garantiledi. Son üç sırada bulunan Hakkari Gençlik, Batman Gençlik ve Modaspor'un ligden düşmeleri kesinleşti.

Spor Toto Süper Ligi 2016-2017 sezonu, 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Bursa’da yapılacak 8.etapla sona erecek.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.