HAZIRLIK MAÇLARI

4 Mayıs 2017 Perşembe

IM Erdoğdu Nahçıvan Açık'ta!

IM Erdoğdu Nahçıvan Açık'ta!
Azerbeycan'da düzenlenen Nahçıvan Açık Satranç Turnuvası bugün oynanan ilk tur karşılaşmaları ile başladı. 3 farklı kategoride 300'e yakın sporcunun yarıştığı turnuvanın A kategorisinde GM Eltaj Safarli (2668), GM Sergey Volkov (2617) ile beraber 11 büyükusta boy gösteriyor. Turnuvada ülkemiz adına ise IM Mert Erdoğdu yarışıyor.

9 ülkeden 41'i unvanlı 47 sporcunun yarıştığı turnuvanın ilk turunda turnuvanın seribaşı ve geçen senenin şampiyonu GM Eltaj Safarli 1. masada beyaz taşlar ile oynadığı maçta bir başka Azeri sporcu FM Ahmad Ahmadzada'ya karşı mağlup oldu. Azerbaycan'ın en önemli genç sporcularından biri olan 2004 doğumlu FM Ahmadzada güçlü rakibine karşı güzel bir oyun ortaya koydu ve oyunsonunda rakibinin hatalarını değerlendirmesini bilip masadan galibiyet ile ayrıldı.
Turnuvada yarışan sporcumuz IM Mert Erdoğdu ise 13. masada Azeri sporcu FM Murad Ibrahimli ile karşılaştı. Beyaz taşlar ile oynayan sporcumuz masadan yarım puan ile ayrıldı. Sporcumuz 2. turda ise bir başka Azeri sporcu FM Kanan Karayev ile karşılaşacak.
2. turu yarın TSİ 13.30'da başlayacak turnuvada yarışan sporcumuza başarılar diliyoruz.
Haber: Mert Tırak 

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.