HAZIRLIK MAÇLARI

16 Mayıs 2017 Salı

Genç Squashçı Egebey Sesli’den Avrupa’da Altın Madalya

Genç Squashçı Egebey Sesli’den Avrupa’da Altın Madalya
Kalahan Squash Kulübü oyuncularından Egebey Sesli’nin büyük başarısı. Hırvatistan’da 05-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Hırvatistan Açık Gençler Squash Turnuvasında genç Türk Sporcu Egebey Sesli 15 yaş altı kategoride altın madalya alarak şampiyon oldu.

Çok küçük yaşlardan beri Squash sporu ile ilgilenen Egebey Sesli’nin yurt içi ve yurtdışı turnuvalarda birçok başarısı bulunuyor. En son geçen ay Bursa’da yapılan 2017 Türkiye Gençler Şampiyonasında 15 yaş altında Türkiye Şampiyonu olan Egebey Sesli, bu turnuva ile başarısını uluslarası düzeye çıkarmış oldu.
Squash hakkında:
Squash kapalı bir kortta yüksek hızda oynanan, stratejik bir raket spor dalı olarak tanımlanabilir. Ülkemizde Squash sporu 2008 yılından itibaren "Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu"na
bağlı olarak faaliyet göstermektedir.
Squash, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından tanınan ve gelecekte Olimpiyat sporları arasına alınabilecek sporlardandır. Son yıllarda ülkemizde de sevilip yaygınlaşmakta olan Squash sporunda özellikle gençler kategorisinde, Türk sporcuları uluslar arası turnuvalarda madalyalar almakta ve uluslararası sıralamalarda üst sıralara doğru tırmanmaktadır.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.