HAZIRLIK MAÇLARI

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Avustralya'nın rövanşını Fransa'da aldı

Avustralya'nın rövanşını Fransa'da aldı
İpek Soylu, Avustralya Açık elemelerinde mağlup olduğu dünya 115 numarası Belaruslu Aryna Sabalenka'yı Fransa Açık elemelerinde 4-6, 6-1, 7-6 ile devirerek ana tablo şansını sürdürdü.

Geçen sene elemeleri aşarak ana tabloya kalmayı başardığı Roland Garros'taki ilk sınavını Sabalenka önünde veren Soylu, 6-4 kaybettiği birinci setin ardından üstün bir oyun ortaya koyduğu ikinci seti 6-1'le hanesine yazdırdı ve maçı uzattı.

15 nolu korttaki buluşmanın final seti nefesleri kesti. Üçüncü oyundan on üçüncü oyuna dek karşılıklı breaklere sahne olan setin ve maçın kazananını tie-break belirledi.

Kritik oyunda 3/1 geriye düşmesine karşın moralini bozmayan Soylu, elemelerin 11 numarası Sabalenka karşısında üst üste altı puan birden alıp 7/3'e ulaştı ve 2 saat 3 dakika sonunda mücadeleyi noktaladı.

Başak Eraydın gibi Fransa Açık'ta yoluna devam eden Soylu, elemelerin ikinci turunda Ukraynalı Kateryna Kozlova ile kozlarını paylaşacak.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.