HAZIRLIK MAÇLARI

19 Mayıs 2017 Cuma

Atletizm'de, 3 günde 14 madalya


Atletizm'de, 3 günde 14 madalya
Türkiye’nin başarılı bir organizasyon geçirdiği Bakü’deki 4. İslami Dayanışma Oyunları’nda Atletizm Milli Takımı’nın madalyaları devam ediyor. İlk iki günde altı madalya kazanan Türkiye, üçüncü günde sekiz kez podyuma çıktı.


İslami Dayanışma Oyunları’nın dördüncü gününde Ay-yıldızlı atletler üç altın, üç gümüş, iki de bronz olmak üzere sekiz madalya daha kazandı.

Sabah seansında Eda Tuğsuz’un 67.21’lik Türkiye ve Avrupa U23 rekoru derecesiyle kazandığı cirit atma finalinde Berivan Şakır da bronz madalya elde etti. Yine sabah seansı içindeki kadınlar 5000 metre finalinde Avrupa Şampiyonu Yasemin Can, Bahreynli Ruth Jebet ile girdiği çok yakın finişte saniyenin 0.09’u farkla altını kaybetti. Yasemin, 14:53.50’lik performansıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. Bu dalda Büşra Nur Koku ise 16:28.70 ile yedinci sırayı aldı.

Akşam sensında ise Eşref Apak ve Ramil Guliyev’den altın madalya geldi. Doğduğu kent Bakü’de yapılan oyunlarda 100 metreden sonra ikinci altın madalyasını çıkaran Ramil, 20.08 koşarak şampiyonluğu elde etti. Yarışta 21.12 yapan İzzet Safer ise beşinci oldu.Çekiç atma finalinde Eşref Apak, dördüncü hakkındaki 74.32’lik atışıyla altın madalyayı alırken, Özkan Baltacı da 74.13 atarak gümüş madalyaya uzandı.

3000 metre su engelli erkeklerde Aras Kaya, 8:32.68 ile bronz madalyaya uzanırken, 100 metre engelli kadınlarda yarışan Nevin Yanıt Baltacı 13.71 koşarak gümüş madalya elde etti.

Böylece üç gün sonunda Türkiye’nin madalya sayısı 14’e yükselmiş oldu.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.