HAZIRLIK MAÇLARI

14 Nisan 2017 Cuma

Sporcularımız Mugello´da Podyumu Fethetti.

Sporcularımız Mugello´da Podyumu Fethetti.
Haftasonu İtalya Mugello pistinde gerçekleşen İtalya 3H Endurance Champions Cup ilk yarışında Borusan Otomotiv Motorsport sporcuları genel klasman ikincisi, Gedik Ebam Motorsport piltoları da genel klasman üçüncüsü oldular.
Baştan sona büyük bir mücadele ve rekabet içerisinde geçen yarışta sporcuları BOM sporcuları Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan sıralama turlarında gruplarındaki en iyi zamanı elde ederek yarışa GOLD kategorisinde ilk sırada başlamaya hak kazandı. Kesintisiz 3 saat süren ve her pilotun yaklaşık 1 saat otomobil kullandığı İtalya Mugello pistindeki yarışa 3 ülkeden 13 takım ve 33 sporcu katıldı.

Start ile birlikte yarışın en iddialı üç ekibi ilk viraja aynı anda girince yaşanan temaslar üç aracın da hasar almasına neden oldu. Bir araç yarış dışı kalırken, ikinci araç onarım için pite dönmek zorunda kaldı. En şanslı ekip BOM olsa da yine de yarışın 10. turunda pitten geçmek zorunda kalan Aytaç Biter böylece yarış birinciliğini İsviçreli ekibe kaptırmış oldu. İlerleyen turlarda büyük bir atak yapan Aytaç Biter tur başına rakibinden yaklaşık 2 saniye daha iyi zamanlar yaparak farkı kapattı. Ancak yarışın 19. turunda rakip takım pit stop yaparken piste giren güvenlik aracı yarışın tüm seyrini değiştirdi. 1. lik için mücadele eden BOM güvenlik aracı piste girdikten sonraki tur pite gelse de pite erken giren önündeki rakibine göre yaklaşık 30 sn zaman kaybetmiş oldu. Pit stoptan rakibinden 34 sn geride 2. olarak yarışa dönen Levent Kocabıyık ise otomobilinin tüm limitlerini zorlayarak yarışın 2. saatinin sonunda rakibi ile arasındaki farkı 8. sn’ye ye kadar düşürmeyi başardı ancak BOM için bir şansızlık da Levent Kocabıyık’ın otomobili Fatih Ayhan’a teslim etmek için pite geldiği son turunda aşırı ısınan sol arka lastiğinin patlaması oldu. Piste genel klasmanda 2. sırada ve rakibinin 56 saniye arkasında dönebilen Fatih Ayhan için yapabilecek pek bir şey kalmamıştı. Bu andan itibaren yarış 2. liğini kabul eden BOM finişe 1. olan rakibinin hemen arkasında genel klasman ve grup ikincisi olarak ulaştı.

Ahmet Mutlubaş, Yağız Gedik ve Ayhan Germirli'nin oluşturduğu Gedik Ebam Motorsport takımı ise yarışı genel klasman ve grup üçüncü olarak tamamlayarak, ilk uluslararası pist tecrübesinden başarıyla ayrıldı...

Borusan Otomotiv Motorsport ve Gedik Ebam Motorsport pilotları, sezonun ikinci yarışına 09-10-11 Haziran tarihlerinde Çek Cumhuriyeti Brno pistinde çıkacak.       

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.