HAZIRLIK MAÇLARI

24 Nisan 2017 Pazartesi

ŞAMPİYON VAKIFBANK

ŞAMPİYON VAKIFBANK
2017 CEV Şampiyonlar Ligi Finali'nde Vakıfbank, Imoco Volley Conegliano'yu 3-­0'la (25­-19, 25­-13 ve 25­-23) geçerek tarihinde üçüncü kez Avrupa'nın en büyüğü oldu.
Salon: Palaverde
Hakemler: Epaminondas Gerothodoros (Yunanistan), Wojciech Maroszek (Polonya)
Imoco Volley: Folie, Skorupa, Robinson, Danesi, Fawcett, Ortolani (De Gennaro, Malinov,
Cella, Costagrande)
Vakıfbank: Naz Aydemir Akyol, Hill, Rasic, Slöetjes, Zhu, Kübra Akman Çalışkan (Gizem
Örge, Gözde Kırdar)
Setler: 19­-25, 13­-25, 23-­25
Süre: 84 dakika (30, 25, 29)
VakıfBank, 2011 ve 2013'ten sonra üçüncü defa CEV Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluğu elde etti.Ev sahibi ekip Imocco Volley, taraftar desteğini arkasına alarak salonda büyük baskı oluşturmasına karşın, bu durum sarı­siyahlı ekibin performansını etkilemedi. Çekişmeli başlayan müsabakanın ilk teknik molasına, 8­-6'lık skorla Vakıfbank önde geldi. Sarısiyahlılar, file üzerinde etkili oyununu sürdürerek ikinci teknik molaya da 16­-13 galip durumda ulaştı. Imoco Volley karşısında yaptığı iyi savunmayla oyuna ağırlığını koyan Vakıfbank, Kimberly Hill ve Ting Zhu ile etkili olduğu ilk seti 25­-15 kazanarak 1-­0 öne geçti.
İkinci sette hem savunmada hem de hücumda başarılı bir oyun ortaya koyarak başlayan sarısiyahlılar, ilk teknik molaya 8­-3 üstün gelen taraf oldu. Rakibine geri dönüş sansı tanımayan ve baskın oyununu sürdüren VakıfBank, ikinci teknik molaya da 16-­8 galip durumda ulaştı ve seti de 25­-13 kazanarak skoru 2­-0 yaptı. Bu sette sarı­siyahlı oyuncular Lonneke Slöetjes, Ting Zhu'nun yüksek performansı ön plana çıktı.Mücadelenin üçüncü setinde direncini artıran Imoco Volley, oyunu bırakmazken, ilk teknik molaya Vakıfbank 8­-7 üstün ulaştı. İtalyan ekibinin geri dönüş çabalarına başarılı karşılık veren Vakıfbank, dirençli bir oyun ortaya koymayı sürdürdü ve ikinci teknik molaya 16­-15 galip durumda geldi. Sarı­siyahlı ekip, büyük çekişmeye sahne olan seti 25-­23, maçı ise 3-­0 kazanarak Avrupa şampiyonluğuna uzandı. 

Kaynak :voleybolusesi

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.