HAZIRLIK MAÇLARI

7 Nisan 2017 Cuma

Öz Karacaahmet'e "hakem" cezası.

Öz Karacaahmet'e "hakem" cezası.
İstanbul İl hakem kurulu Öz Karacaahmet-Rüzgarlıbahçe arasında oynanacak olan 2. amatör lig müsabakasına hakem ataması yapmadı. İstanbul İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Aydın Kankaş, müsabakaya hakem atamasının yapılmamasına gerekçe olarak geçtiğimiz haftalarda üst üste hakemlere yönelik fiziki saldırı sonrasında gerçekleştirilen toplantıda alınan karar olduğunu belirtti. 

Geçtiğimiz haftalarda önce Yeşilköy takımı oyuncusunun C Klasman Hakemi Sezer Yalçın’a, Bağcılar Evren takımı oyuncusunun İl Hakemi Barış Esa’ya, Çankırı Maruf takımı oyuncusunun Bölgesel Hakem Recep Buğra Çetin’e ve Anadolu Kartalları oyuncusunun da Bölgesel Hakem Aykut Sergin’e saldırmalarının ardından İstanbul İl Hakem Kurulu ve TFFHGD İstanbul Şubesi önemli bir karar almıştı.
Bu karar doğrultusunda 19 Mart tarihinde oynatılması gereken 25 karşılaşma “yeterli güvenlik önlemi alınmadığı için” oynatılamadı.
Bunun üzerine İstanbul İl Hakem Kurulu ve TFFHGD İstanbul Şube yönetiminin isteği doğrultusunda TFF İL Temsilciliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdür Yardımcısı Ercan Bilgili ile sahalarda şiddetin önüne geçmek ve sorumluların cezalandırılması amacıyla toplantı düzenlendi.
Bu toplantı sonrasında:
-              6222 sayılı yasanın uygulanması,
-              Saldırıyı yapan oyunculara en üst sınırdan ceza verilmesi,
-              İASKF ve TFF İl Temsilciliği’nin kınama yayınlaması,
-              İlçe kulüpler birlikleriyle toplantılar yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Bu kararların alınmasına öncülük eden İstanbul İl Hakem Kurulu ve TFFHGD İstanbul Şubesi’ne, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu tam destek verdiklerini bildirdiler.
Bu kararların uygulanmasıyla birlikte hakemlere saldıran oyunculara İl Disiplin Kurulu tarafından 20’şer maç ceza verildi. Ayrıca ilki Eyüp Kulüpler Birliği ve daha sonrasında Üsküdar-Kadıköy Kulüpler Birliği ile değerlendirme toplantıları yapıldı. Kulüplerin ve hakemlerin birbirlerinden beklentilerinin karşılıklı olarak görüşüldüğü toplantılar çok verimli geçti.
Bu toplantılarda alınan kararların en önemlisi hakeme saldırı yapan takımların maçlarına “hakem ataması yapılmama” kararıydı.
Bütün bu yapılan girişimlere rağmen 5 Nisan Çarşamba günü, Üsküdar Anadolu-Öz Karacahmet U19/A Ligi karşılaşmasının hakem triosuna Öz Karacaahmet takımı oyuncuları ve yöneticilerinin insanlık dışı saldırısı yaşandı.

Alınan kararların uygulanmasına bu hafta 9 Nisan tarihinde Selimiye Stadı’nda oynanması planlanan Öz Karacaahmet-Rüzgarlıbahçe 2. Amatör Lig karşılaşmasına İstanbul İl Hakem Kurulu tarafından hakem ataması yapılmadı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.