HAZIRLIK MAÇLARI

20 Nisan 2017 Perşembe

Minik Kız Futbol Ligi Başlıyor

Minik Kız Futbol Ligi Başlıyor
İstanbul Minik Kız Futbol Ligi 2016-17 sezonuna 22 Nisan Cumartesi oynanacak maçlar ile başlıyor.

Lig U13 kategorisinde Türkiye’nin en büyük ligi olmayı bu yıl da sürdürecek. Toplam 11 takım ile 200’e yakın kızın mücadele edeceği ligde maçlar 18 Hazirana kadar sürecek.
Kız çocuklarına futbol yolu ile sosyalleşme ve özgüven kazandırmayı da hedefleyen lig hem düzenli futbol olanağını minik kızlara sağlayarak futbola başlama yaşını 10’a kadar indirmeyi, hem de milli takım havuzu için yetenekli oyuncuların erken belirlenerek U15 milli takım havuzunun geliştirilmesini hedefliyor. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Minik Kız Futbol Ligi’ni ilk yılında Galatasaray, ikinci yılında ise Dudulluspor kazanmıştı.

Kağıthane Mehmet Akif Ersoy Stadı’nda yapılacak ilk hafta karşılaşmalarının programı şu şekilde;
A-Grubu
12.00 Rüzgarlıbahçe – Dudullu
14.00 Akdeniz Nurçelik – Kemer FK
B-Grubu
10.30 Sefaköy – Yeni Levent Konaklar
12.00 Kavacık – Bakırköy Gençlik
13.30 Gülensu – Çerkezköy 1923

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.