HAZIRLIK MAÇLARI

13 Nisan 2017 Perşembe

Kıbrıs Ambargoyu Deldi.

Kıbrıs Ambargoyu Deldi.
Avrupa'nın tanımadığı KKTC Avrupa Kupası'nı kazanarak evine götürdü.
Euro Cup Kadınlar final mücadelesinde iki Türk takımı karşı karşıya geldi.
İlk karşılaşmadan da Bellona  Agü karşısında 73-69 galibiyetle ayrılan Kıbrıs temsilcisi Yakın Doğu Üniversitesi rövanş maçında Cafer Ağa Spor Salonu'nda karşılaştığı Kayseri temsilcisini 63-58 ile geçerek kupayı KKTC'ye götürdü.


EuroCup’ta Şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi.
Yakın Doğu Üniversitesi: 63 – Bellona AGÜ: 58
FIBA Kadınlar Eurocup’ta ülkemizi temsil eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, final son maçında Bellona AGÜ’yü 63-58 mağlup ederek Avrupa Kupasının sahibi oldu. Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye Kupasının ardından Avrupa tarihine de adını yazdıran ilk Kıbrıs Türk takımı olmayı başardı.


Karşılaşmaya iki takım da karşılıklı basketlerle başlarken, Bellona AGÜ yakaladığı 4-0’lık seriyle skoru 6-2’ye taşımayı başardı. Karşılaşmanın başında oyunda üstünlüğünü hissettiren Kayseri ekibi, Lara SANDERS, Chelsea GRAY ve Tanisha WRIGHT’tan gelen sayılarla da ilk 6 dakikayı 14-6 önde kapadı. Hücumda yakaladığı tempoyu devam ettiren AGÜ, skoru 18-6’ya getirdi. Çeyrek boyunca hücumda etkili AGÜ savunması karşısında çözüm üretemeyen Yakın Doğu Üniversitesi Kayla MCBRIDE ile skor bulsa da ilk periyot Bellona AGÜ’nün 25-12’lik üstünlüğü ile sonuçlandı.


İkinci periyotta farkı kapamaya çalışan Yakın Doğu Üniversitesi, Essence CARSON ve Quanitra HOLLINGSWORTH’den gelen sayılarla farkı ilk 4 dakikada 11’e çekti (18-29). Ancak Chelsea GRAY’in iki sayılık basketi farkı tekrar 13’e çıkardı (18-31). Bu çeyrekte iki takım da birbirine kolay sayı izni vermezken AGÜ, periyotta son 2.49’a 33-20 önde girdi. Çeyrek sonunda ev sahibi Yakın Doğu Üniversitesi Bahar ÇAĞLAR ve Essence CARSON’dan gelen sayılarla 4-0’lık bir seri yakaladı ve devre AGÜ’nün 33-24’lük üstünlüğü ile sonuçlandı.
Üçüncü periyotta Tanisha WRIGHT ve Lara SANDERS ile sayılar bulan Bellona AGÜ farkı da 13’e çıkardı (25-38). Ancak Yakın Doğu Üniversitesinde Yelena LEUCHANKA, Essence CARSON ve Quanitra HOLLINGSWORTH’den gelen 6-0’lık seri farkı 8’e indirdi (31-38). AGÜ’de Tanisha WRIGHT bu seriyi bozarak farkı tekrar 10’a çıkardı (31-41). İki takımın da karşılık basketler bulduğu bölümün ardından çeyrekteki son dakikaya Bellona AGÜ  47-37 önde girmeyi başardı. Üçüncü periyotta Bellona AGÜ’nün 47-39 üstünlüğü ile sonuçlandı.


Final periyoduna ise ev sahibi Yakın Doğu Üniversitesi Kayla MCBRIDE’ın sayılarıyla girdi. Bellona AGÜ buna Chelsea GRAY’in sayılarıyla cevap verdi ve farkı tekrar 8’e çıkardı (41-49). Ancak ev sahibi Yakın Doğu Üniversitesi, tamamı Quantira HOLLINGSWORTH’den gelen 10-0’lık seriyle bir anda skoru eşitledi ve öne geçmeyi de başardı (51-49). Ev sahibinde Angelica ROBINSON ve Olcay ÇAKIR’ın sayıları ile de seri 15-0’a çıktı (56-49). Bellona AGÜ bulduğu sayılarla skoru 56-52’ye taşıdı. Karşılaşmada son 2 dakikaya ev sahibi Yakın Doğu Üniversitesi 60-54 önde girmeyi başardı ve mücadeleden de 63-58 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla ilk maçı da 73-69 kazanmayı başaran Yakın Doğu Üniversitesi ikinci maçı da kazanarak FIBA Kadınlar Eurocup’ın sahibi oldu.

Öne Çıkanlar…

Yakın Doğu Üniversitesi’nde: Quanitra HOLLINGSWORTH 16 sayı, 10 ribaunt, Yelena LEUCHANKA 13 sayı, 9 ribaunt,  Esence CARSON 9 sayı, 4 ribaunt, Kayla MCBRIDE 8 sayı, 5 ribaunt, 1 asist,  Angelica ROBINSON 6 sayı, 1 ribaunt,  Courtney VANDERSLOOT 6 sayı, 4 asist, 8 ribaunt, Olcay ÇAKIR 9 sayı, 3 ribaunt, Bahar ÇAĞLAR 2 sayı, 1 asist,  Elin Eldebrink 8 asist ile takımın öne çıkan isimleri oldular.

Bellona AGÜ’de: Chelsea GRAY 16 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Lara SANDERS 12 sayı, 8 ribaund, Tanisha WRIGHT 12 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Jelena DUBLJEVİC 10 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile oyadı.


FIBA Kadınlar Avrupa Kupası
Yakın Doğu Üniversitesi (KKTC) - Bellona AGÜ (Türkiye)
Hakemler: Andris Aunkrogers (Letonya), Sergei Beliakov (Rusya), Tanel Suslov (Estonya)
Yakın Doğu Üniversitesi: Vandersloot 6, McBride 8, Carson 9, Robinson 6, Hollingsworth 16, Leuchanka 13, Bahar Çağlar 2, Eldebrink, Olcay Çakır 3
Bellona AGÜ: Wright 12, Gray 16, Dubljevic 10, Sanders 12, Wauters 8, Ayşegül Günay, Mazic, Şaziye İvegin Üner
1. Periyot: 12-25
Devre: 24-33
3. Periyot: 39-47

Beş faulle çıkanlar: 34.52 Vandersloot (Yakın Doğu Üniversitesi), 39.40 Sanders (Bellona AGÜ)


Zafer KALAYCIOĞLU: “Kupayı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Götürmekten mutluyuz…”
Maç sonrası duygularını paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, hem kendi adına hem de takım adına büyük mutluluk yaşadığını söyledi. Baş Antrenör KALAYCIOĞLU “ Bugüne kadar elde ettiğimiz başarıları kupayla taçlandırdık. Bütün kupaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne armağan edeceğimiz sözünü yerine getirmenin gururu ve sevincini yaşıyoruz. Oyuncularımı tek tek tebrik ediyor ve kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.