HAZIRLIK MAÇLARI

1 Nisan 2017 Cumartesi

Kahtaspor BAL'a Doğru Adım Adım İlerliyor.

Kahtaspor BAL'a Doğru Adım Adım İlerliyor.
Adıyaman İli Bölgesel amatör Lig (BAL) için Play-Off Grubunda Adıyaman Mansur Yardımcı Stad’ında Kahtaspor ile Besni Belediyespor karşı karşıya geldi. Karşılaşma soğuk ve yağışlı hava koşulları altında oynanmasına rağmen yaklaşık 600 taraftar müsabakayı büyük bir heyecanla izledi. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı karşılaşmayı Kahtaspor her 2 yarıda attığı 2’şer golle 4-0 kazanmasını bildi.


Maçtan Dakikalar:
Karşılaşmaya etkili başlayan taraf Kahtaspor oldu. Rüzgarı da arkasına alarak başlayan Kahtaspor geliştirdiği ilk atağında golcü oyuncusu Adem Karahan kaleci ile karşı karşıya kaldığı müsait pozisyonda meşin yuvarlağı üst direkten dışarıya atarak takımını mutlak bir golden etti.

Uzatma dakikalarında goller geldi.
Karşılaşmanın normal süresi golsüz eşitlikle geçilirken ilk yarının sonuna eklenen 5 dakikalık uzatma süresi gol şova dönüştü. Kahta Spor'un golcü ismi Adem Karahan 45+2 de takımını öne geçirirken 1 dakika sonra 45+3'üncü dakikada aynı oyuncu farkı ikiye çıkararak takımının iki farklı üstünlükle devreye girmesini sağladı.


İkinci yarıda kartlar havada uçuştu.
İlk yarıyı 2-0 önde kapatan Kahta Spor karşısında bir an önce farkı kapatmak isteyen Besni Belediyespor'lu futbolcular arasında zaman azman gerginlikler yaşanmaya başaladı .Bu gerginlik tribünlere de yansıyınca hiç hoş olmayan olaylar yaşandı. Olayların daha fazla büyümesini her iki takımın yöneticileri devreye girerek engellediler. Bu konuda büyük çaba harcayan Kahta Spor Başkanı Sayın Hacı Çakmak'a tüm sporseverler adına teşekkür ediyoruz. 

53. dakika da Besni Belediyespor’dan İbrahim çift sarıdan kırmızı kart görerek takımını sahada 10 kişi bıraktı. Besni Belediyespor sahada 10 kişi kalmasına rağmen Kahtaspor ataklarına karşılık vererek farkı azatmaya çalışıyordu. Ancak 62. dakika da Erdal Kahtaspor'un 3. golünü Besni Belediyespor ağlarına yollarken, Besni temsilcisinin ümitlerinin de tükenmesine neden oldu. Bu golden yaklaşık 10 dakika sonra bu sefer Besni Belediyespor'lu Gökhan direk kırmızı kartla oyundan ihraç edilince Besni Belediyespor oyunun geride kalan 18 dakikasında 9 kişi ile mücadele etmek zorunda kaldı. 

Genç Emre skoru belirledi.
Kahtaspor'da günün başarılı isimlerinden Adem 75. dakika da yerini genç oyuncu Emre'ye bıraktı. 9 kişi kalan rakibi karşısında iyice kontrolü elinde tutan Kahta'nın genç oyuncusu Emre'nin 90. dakika da attığı golle maçın skorunu tayin etti. Kahta Spor sahadan 4-0 galibiyetle ayrılırken 4 maçta kayıpsız yoluna devam ederek 12 puanla liderlik koltuğunda oturmaya devam etti.

Haber / Foto : Erdem Aktaş-amatorungözü

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.