HAZIRLIK MAÇLARI

24 Nisan 2017 Pazartesi

İzmir Trabzonspor : 3 – Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Kulübü : 2

İzmir Trabzonspor : 3 – Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Kulübü : 2
Alsancak Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Genç Kızlar B Grubu maçında İzmir Trabzonspor, Dokuz Eylül Spor Kulübü’nü 3-2 mağlup etti.

Maça fırtına gibi başlayan Trabzonspor ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Trabzonspor’un 3 numaralı smaçör oyuncusu Deniz ve 4 numaralı orta oyuncusu İrem’in etkili hücumlarıyla rakibin öne geçmesini engelleyen Trabzonspor 2. teknik molaya girerken 16-11 üstündü.
Mola dönüşü etkili servislerine devam eden, bloklarıyla rakibinin sayı almasını zorlaştıran Trabzonspor ilk seti 25-16 alarak skoru 1-0’a taşıdı.


2. Sete de istekli ve arzulu başlayan ekip Trabzonspor ilk teknik molaya 8-4 önde giren taraf oldu. Mola dönüşü DEÜ, 7 numaralı smaçörü Şevval’in etkili servisleriyle farkı kapatarak skoru 9-9 eşitliğe getirdi. Eşitlikten sonra toparlanan, farkı açan Trabzonspor 2. Teknik molada 16-13 üstün taraf oldu. Mola dönüşü 16 numaralı smaçörü Ceren’in arka arkaya aldığı ace sayılarıyla 20-18 öne geçen DEÜ elde ettiği avantajı kullanamadı. Set sonunu daha iyi oynayan Trabzonspor 2. Seti 25-21 alarak skoru 2-0’a getirdi.


3. Sete etkili başlayan DEÜ ilk teknik molada 8-4 üstün taraftı. Toparlanan Trabzonspor
skorda 11-11 eşitliği sağladı. Bu eşitlikten sonra sahada kıyasıya bir mücadele yaşandı. Bir
DEÜ’nün bir Trabzonspor’un öne geçtiği setin 2. Teknik molasına 16-14 DEÜ önde girdi.
Heyecanın gitgide arttığı setin sonunda üstünlüğünü koruyan DEÜ seti 25-21 alarak skoru 2-1 yaptı. Setin sonunda mücadeleden memnun kalan izleyenler iki takımı da alkışladılar.


4. Sette ağırlığını koyan taraf DEÜ’ydü. Sete 7-0’lık seriyle başlayan DEÜ ilk teknik molaya 8-2 önde girdi. Galibiyet hırsıyla oyununun üstüne daha fazla koyan DEÜ 2. Teknik molada 16-5 üstün taraftı. Trabzonspor’un sete ortak olmasına izin vermeyen DEÜ skor farkını koruyup seti 25-16 alarak skoru 2-2’ye getirdi. Maç Tie – Break seti olan 5. sete uzadı.
Tie – Break setine DEÜ’nün 16 numaralı oyuncusu Ceren’in servisiyle başlandı. Arka arkaya
aldığı 6 servis sayısıyla skor bir anda 6-0’a geldi. Saha değişimine 8-4 DEÜ’nün üstünlüğüyle gidildi. Büyük heyecana sahne olan setin 2. bölümünde Trabzonspor müthiş bir geri dönüşe imza atarak skorda 12-11 öne geçti. Trabzon’un geri dönüşünü durdurmak adına mola alan DEÜ, aldığı moladan sonra 13-12 öne geçtiyse de bu avantajını koruyamadı ve seti 15-13 alarak maçı da 3-2 kazandı.

Bu skorla 2 puan alan İzmir Trabzonspor puanını 5’e, 1 puan alan Dokuz Eylül Üniversitesi ise puanını 10’a çıkardı.

Haber / Foto : Mustafa Sülün

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.